Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Sestry Tychnovy už chystají útok na Peking

9 2006
Praha - S ročním předstihem zahájí plážové volejbalistky Markéta a Kateřina Tychnovy útok na olympijské hry v Pekingu. O body pro kvalifikaci se sice bude hrát až příští rok, ale mistryně Evropy v kategorii do 23 z roku 2003 si chtějí letos na turnajích Světové série vybudovat výhodnou pozici pro klíčové podniky.

"Cílem bude postupovat z kvalifikací. Ambice máme na umístění kolem sedmnáctého místa, to by mělo být reálné," řekl na dnešní tiskové konferenci trenér páru Leoš Vintr.

Pod jeho vedením čtyřiadvacetiletá Markéta a o dva roky mladší Kateřina absolvovaly tvrdou zimní fyzickou přípravu.

"Tentokrát jsme se plážovému volejbalu věnovaly naplno, je to úplně něco jiného. Dřív jsme se v tuto dobu věnovaly i šestkovému volejbalu a teď dáváme všechno do beache," uvedla Markéta Tychnová.

Po nabírání fyzických sil na nabitou sezonu je nyní čeká herní část přípravy. Do ní vstoupí hned bojem o domácí titul, protože se v neděli v pražské hale na Pankráci zúčastní zimního mistrovství České republiky. I když toho ještě na písku moc neodehrály, před turnajem si věří.

"Brousíme si zuby na titul, myslím, že na to máme," prohlásila Kateřina Tychnová. Herní část přípravy na novou sezonu se bude odehrávat nejen v pražských halách, ale především v turecké Alanyi, kam se každoročně před sezonou sjíždějí nejlepší evropské páry.

První turnaj Světové série je na programu od 10. května v italské Modeně.

Startovat by na něm měly také deváté z olympijských her v Sydney i Aténách Eva Ryšavá a Soňa Nováková, které se chystají na návrat po mateřské pauze.

V letošní sezoně ještě mohou využít toho, že jim zůstanou body z doby před mateřskými povinnostmi, a chtějí absolvovat především evropské turnaje Světové série.

Tychnovy se na měření sil s úspěšnějšími kolegyněmi těší.

"Určitě je to velká motivace je porazit. Jelikož moc netrénovaly, tak si na ně věříme. Uvidíme na jaře, jak na tom budou, třeba chytnou skvělou formu a třeba taky ne," řekla starší ze sourozeneckého dua.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze