Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Šestidenní změnila program endura

27 2002
Praha - V Chříči na Berounsku odstartuje o víkendu značně okleštěný seriál mezinárodního mistrovství České republiky v motocyklových soutěžích enduro. Druhý podnik seriálu se pojede v Košťálově u Semil. V letošním roce byl svaz endura nucen rozhodnout o tom, že do šampionátu budou hodnoceny dohromady klasické soutěže i cross country, i tak je v kalendáři v současnosti pouhých pět závodů.
Kalendář najdete uvnitř článku

Malý počet je na jedné straně důsledkem protestů ochránců přírody - květnovou soutěž v Červeném Kostelci nepovolil referát životního prostředí v Náchodě -, na druhé straně tradiční organizátoři z Hrádku nad Nisou, Bohdalovic a Jablonce nad Jizerou nemohou soutěže pořádat, protože se angažují v Šestidenní v Jablonci nad Nisou.

V Chříči bude o první letošní body usilovat kompletní tuzemská špička včetně reprezentantů, kteří letos již bodovali v mistrovství světa i Evropy.

Kalendář mezinárodního MČR enduro: 27./28. dubna: Chříč, 4./5. května: Košťálov u Semil, 1./2. června: Kroměříž, 24./25. srpna: Opařany (+MČR družstev), 31. srpna/1. září: Benešov.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze