Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Český mistrák rallye začne na Šumavě, titul obhajuje Pech

Václav Pech při Rallye Příbram. | foto: Ján Honza

19 2014
Seriál mistrovství České republiky v automobilových soutěžích bude mít v příštím roce šest dílů. Oproti předešlým letům z kalendáře vypadla lednová Jänner rallye v Rakousku. Prvním závodem tak bude Rallye Šumava Klatovy, která letos slaví jubileum. Pojede se už její padesátý ročník.

Letos tady vyhrála posádka plzeňského EuroOil Invelt teamu Václav Pech - Petr Uhel (Mini John Cooper), která pak opanovala i celkové pořadí domácího šampionátu. Už posedmé v historii. A i v nadcházející sezoně bude patřit k favoritům.

Mistrovství ČR v rallye

24. a 25. dubna:
Rallye Šumava Klatovy

22. a 23. května:
Rallye Český Krumlov

9. a 20. června:
Agrotec rallye Hustopeče

10. až 12. července:
Rallye Bohemia Mladá Boleslav

28. až 30. srpna:
Barum Czech rallye Zlín

2. až 4. října:
Rallye Příbram

„Škodovka už oznámila, že pojede kompletní český mistrák. O to víc půjdu do sezony natěšený i já,“ prohlásil Pech, který bude na rozdíl od většiny ostatních českých posádek startovat i na Jänner rallye v okolí rakouského Freistadtu.

Ta se pojede 4. až 6. ledna jako součást mistrovství Evropy.

Jänner rallye byla součástí českého seriálu v letech 2011 až 2014, pro příští rok z něj ale opět vypadne.

„Svaz rallye se rozhodl, že jej do kalendáře nezařadí. Obecně jezdci nejevili o tento závod příliš velký zájem,“ uvedl pro ČTK generální sekretář Autoklubu ČR Adam Eliáš. Jänner se totiž často jezdil na sněhu, a tak měli účastníci se startem na rallye vysoké náklady.

Dalších šest rallye z letošního roku ve „velkém“ šampionátu zůstalo. Pouze Rallye Šumava a Rallye Český Krumlov si vyměnily termíny, vrátily se k těm původním tradičním. Mistrovství ČR vyvrcholí v září v okolí Příbrami.

Rallyesprint série, Pohár 2+

11. dubna:
Valašská rallye

31. května:
Rallyesprint Kopná

25. července:
Rallye Vyškov

8. srpna:
EPLcond rallye Agropa (Pačejov)

19. září:
Rallye Jeseníky

17. října:
Partr rallye Vsetín

Domácí šampionát už se také nepojede jako mezinárodní a bude se řídit českými sportovními řády. V závodech se tak budou moct představit vozy prakticky všech kategorií včetně nejvyšší WRC, což nebylo doposud možné.

I v příštím roce se pojede seriál jednodenních závodů nově označený jako Rallyesprint série a bude vypsaný jen pro vozy s pohonem jedné nápravy a obsahem do 2000 ccm. Zároveň je vypsán i Pohár 2+ pro vozy dalších kategorií. „Vracíme se k původnímu významu sprintů. Chceme, aby sloužily k výchově mladých jezdců,“ doplnil Eliáš.

I tento seriál jednou zavítá na západ Čech. Oblíbená EPLcond Agropa v Pačejově se pojede 8. srpna.Nejčtenější

denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni
denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni

Myslíte si, že všechny mamimky jsou dokonalé?

Najdete na iDNES.czmobilní verze