Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Semily: Dvakrát měř a jednou pal!

Golfové hřiště Semily. | foto: Martin Kabát

15 2010
Jak zahrát co nejlépe jamku po jamce konkrétní golfové hřiště a zlepšit si tak handicap? Žádné golfové hřiště už nebude pro nikoho velkou neznámou ani noční můrou, protože profesionální trenéři prozradí své tajné fígle k pokoření hřiště.

Profesionální trenér Luboš Janda charakterizuje semilské hřiště stručně, jasně a výstižně:

"Hřiště není dlouhé, ale je technicky náročné. Nepotřebujete hrát dlouhé rány, ale musíte být přesní. Na hřišti je málo místa a někde se kříží i tři dráhy najednou. Je to dost nebezpečné, dávejte pozor i na hráče na ostatních jamkách."

Semily učí hrát Luboš Janda.

Jamka 2, par 5

Golfové hřiště Semily, jamka č. 2.Jamka není dlouhá, proto nepotřebujeme hrát příliš dlouhé rány. Na první ránu je poměrně hodně prostoru. Vpravo je první jamka, vlevo osmá, jsou tu vlastně tři fairwaye vedle sebe. Na první ránu mohou i slabší hráči vzít jedničku dřevo. A zkusit delší ránu. Druhou ránu se snažte hrát po fairwayi dvojky. Dá se hrát i na jedničku, ale míč často končí v semiroughu mezi druhou a první jamkou. Držte se po levé straně a nezapomeňte, že rána nemusí být nijak zvlášť dlouhá. Stačí sto, šedesát metrů. Třetí rána se hraje na green, který chrání zepředu dva bunkery. Hráči od handicapu devět dolů by se měli snažit druhou ránou dostat ke greenu, protože jamka je poměrně krátká. Green je mírně skloněný doleva, snažte se míč zastavit v přední části, protože blízko za greenem je les.

Jamka 5, par 3

Golfové hřiště Semily, jamka č. 5.Jamka dost do kopce. Sto třicet metrů dlouhá, ale svah udělá své. Počítejte s tím, že rána bude zhruba o deset metrů kratší. Měla by to být osmička sedmička šestka železo. Rána zhruba sto dvacet pět metrů. Green je skloněný hodně doprava a je trochu vyboulený. Svažuje se od jamky dopředu i dozadu. Je lepší zůstat kratší. Za greenem je písek, kde by se měl míč zastavit, ale pokud je rána trochu rychlejší, tak projede a skončí na skále, kde už se hrát nedá. Určitě se snažte hrát dopadem před green. Pořádně si green prohlédněte a dávejte pozor na směr.

Jamka 6, par 3

Golfové hřiště Semily, jamka č. 6.Nejtěžší jamka na hřišti, poměrně dlouhá a ještě s malým greenem. Z pánských odpališť 203 metrů. Navíc se hraje přes údolí a fairway je skloněná hodně doleva. Hráčům s vyššími handicapy doporučuju hrát první ránu jenom dolů do údolí. Šestkou, sedmičkou, nebo osmičkou železem. Nesnažte se hrát první ránu na green, protože je dost malý a vlevo od něj je svah. Druhou ránou pokračujte devítkou či osmičkou na green. Hráči od handicapu devět dolů se snaží zase zahrát až na green. Držte se při pravé straně. Pokud jde míč do lesa, většinou zase vypadne ven, protože je tam sklon. Levá strana je hodně nebezpečná. Když míč nedopadne do písku, většinou se odrazí hodně doleva a už se nedá najít.

Kompletní jamky hřiště v Semilech s Lubošem Jandou jsou uvedeny v prvním dílu knihy Klíč k českým golfovým hřištím, www.a-ga-ma.czNajdete na iDNES.czmobilní verze