Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Do dvacítky se nevešel, přesto Sehnal v létě nakoukl do reprezentace

ILUSTRAČNÍ FOTO. Marek Sehnal ještě v dresu Svitav. | foto: QANTO Tuři Svitavy

1 2015
Docela divoké léto prožil prostějovský basketbalista Marek Sehnal. Nejdříve se nedostal do konečné nominace dvacítek a pouze na dálku sledoval boje reprezentačního výběru na mistrovství Evropy v Itálii. Místo toho však dostal pozvánku do přípravného kempu seniorského nároďáku a s rezervním výběrem absolvoval krátké turné v Japonsku. Zprvu hořké léto dostalo sladkou příchuť.

„Na zklamání z neúčasti na mistrovství Evropy jsem zapomněl na kempu, kde byli i další kluci, kteří se nedostali do nominace dvacítek. Bylo to fajn. Mohli jsme trénovat, nevypadli jsme z tempa,“ říká Sehnal.

Jeden z talentů českého basketbalu mohl trénovat s hráči, kteří již na začátku září budou usilovat o co nejlepší výsledek na evropském šampionátu seniorů. „Příprava mi dala hodně zkušeností. Je vidět, že vedení basketbalu i reprezentace myslí na budoucnost. Mladým klukům, jako jsem já, může taková příprava jenom pomoci,“ tvrdí.

Letní dřina byla k něčemu dobrá. Mladý křídelník vyměnil možnost válet se na koupališti za dril v hale a v tropických teplotách polykal tréninkové dávky. Vyplatilo se to a Sehnal dostal pozvánku do reprezentačního béčka a odletěl s týmem do Japonska, kde přece jen v průběhu léta oblékl národní dres.

„Dostal jsem se do jiného světa. V Japonsku mají basket rádi. Fanoušci čekají na své hráče po zápasech a fotí se s nimi. Haly byly plné, druhé utkání bylo vyprodané. Úžasný zážitek, nejen basketbalový.“

Česká rezerva nezklamala. První duel vyhrála 68:66, ve druhém podlehla 54:65. Sehnal si v těchto duelech připsal patnáct minut na palubovce. „První zápas byl lepší. V dramatické koncovce se nám podařilo uhájit těsný náskok. V odvetě už jsme ale nedokázali odolat velkému tlaku po celé palubovce,“ hodnotil zápasy.

Během několika měsíců toho nadějný hráč zažil docela hodně. Na jaře se učil na maturitu, a to se odrazilo i na výkonech v prostějovském dresu. Teď už se může soustředit výhradně na basketbal a tomu odpovídají také výkony. Na dalším zlepšení hodlá pracovat v následujících měsících, kdy očekává, že může dostat i v ligových zápasech větší prostor.

„Po změnách v sestavě je v Prostějově o jedno křídlo méně než v minulém ročníku Kooperativa NBL. Šanci určitě dostanu a chci na ni být připravený,“ tvrdí odhodlaně a hodná pracovat na splnění svého snu. „Třeba za pár let na konci léta nebudu balit kufry na zápasy béčka, ale budu se s áčkem chystat na mistrovství Evropy. To bych si moc přál.“Najdete na iDNES.czmobilní verze