Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šéftrenérovi chyběly osobní rekordy

14 2003
Dublin - Jen medailisty Ilonu Hlaváčkovou a Květoslava Svobodu s finalistkou Janou Myškovou mohl pochválit šéftrenér českých plavců Jaroslav Strnad. Výkony ostatních reprezentantů na mistrovství Evropy v Dublinu ho spíš zklamaly. "Hodně málo bylo především osobních rekordů," mrzelo Strnada. "Za finalisty je v současné době velká díra."

"Evropa udělala šílený krok dopředu a já jsem rád, že se tam Květák s Ilčou udrželi. Jana se tam posunula, ale ještě se v té špičce potřebuje etablovat," řekl v Dublinu ČTK.

Strnada potěšil Martin Verner českým rekordem na kraulařské stovce, ale na druhou stranu zaskočila nízká výkonnost prsaře Daniela Málka, stálice na českém plaveckém nebi a dvojnásobného olympijského finalistu.

"Protože si myslím, že se umí připravit na velkou soutěž a čekal jsem, že zlepší časy z mistrovství v Plzni," podotkl Strnad.

Přínosná jsou prý umístění do šestnáctého místa. Těch bylo z jedenačtyřiceti českých startů nepočítaje do toho elitní trojici osm - zasloužili se o ně dvakrát sedmnáctiletá Chocová, jednou stejně mladá Petra Klosová a jednou už zkušené Kateřina Pivoňková, Alena Nývltová, Andrea Šimáková, Sandra Kazíková a Verner.

"Mám strach z toho, aby kvalitní junioři ustáli přechod mezi dospělé," glosoval trenér zejména Chocovou s Klosovou. "Musejí vydržet, talentů jsem měli hodně, ale hodně jich úplně zmizelo," obává se kouč. "Ale po mistrovství republiky tady mělo být vidět zlepšení, což nebylo. To je nejhorší," dodal.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze