Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Šéf ústeckých volejbalistů Přikryl: Chybí nám milion korun

České Budějovice - Ústí nad Labem | foto: Ladislav Němec, MAFRA

27 2010
Volejbalisté Ústí mají zase potíže. Finanční nejistota už zavinila odchod prvního klíčového hráče devátého týmu letošní extraligy. Univerzála Luboše Smrčinu přetáhlo Brno. "Ani se mu nedivím. V Brně má určitě lepší finanční podmínky, než jaké měl u nás," chápe Miroslav Přikryl, generální manažer ústeckého týmu.

Hrozí i odchod dalších hráčů?
Možná až pěti. Bezděka s Kopáčkem jednají se zájemci, zatím jsme domluvení na oddálení podpisu smluv. Ale nebudou čekat do nekonečna. To samé Mooz, Pěkný. A nevíme, co bude s Bicanem. Ještě nemá stoprocentně doléčené rameno. My si musíme rychle vyjasnit, jak na tom budeme s financemi. V klubu máme termín do půlky června. Jinak kádr nedokážeme stabilizovat a budeme to látat až těsně před sezonou. Pokud se vůbec podaří dát peníze dohromady.

A když ne?
Všechny extraligové soutěže, od mužů až po kadety, jsme přihlásili a zaplatili vklady. Mládež stoprocentně zachováme. Na tu mít prostředky budeme, to je priorita klubu. Áčko? Varianty jsou tři, dvě nepříliš optimistické. Za prvé přechod z poloprofesionální báze na čistě amatérskou. Extraligu bychom hráli s odchovanci a hráči, kteří si jinde nenajdou angažmá. Jsem si vědom, že by to bylo na úrovni sestupu. Druhá možnost pokud by se povedlo zachovat aspoň stávající podmínky, za Smrčinu sehnat náhradu a ostatní hráče udržet, hráli bychom zase někde kolem 8. místa. A třetí? Najít po letech konečně generálního partnera. Pak bychom mohli uvažovat i o posílení kádru. Ale reálně vidím první či druhou variantu.

Jak daleko jste s rozpočtem na příští sezonu?
Natvrdo říkám, že potřebujeme do konce roku minimálně milion. Máme příslib od města, že volejbal nevypadne z podporovaných sportů. Ale primátor nemůže mluvit za nové zastupitelstvo, které vzejde z voleb. Na minulou sezonu jsme dostali dva a půl milionu, rozpočet byl 4 miliony. A ten rozdíl máme zatím pokrytý tak z třiceti procent.

A co když přece jen nové vedení města přestane volejbal dotovat?
Tak extraliga v Ústí nad Labem končí. To víme dlouhodobě. Příjmy od města dělají 40 - 60 procent z celkového rozpočtu našeho klubu, tak významný výpadek by byl pro nás likvidační.

Loni jste trénoval Ústí v extralize sám. Co letos?
To je další smutný příběh. Byl bych rád, aby tady byl profesionální trenér. Sám bych se chtěl věnoval vedení klubu, shánění peněz a taky své práci. Ale jestli nastane ta amatérská varianta, zřejmě trenérem zůstanu. Ať už u áčka, nebo u mládeže.Najdete na iDNES.czmobilní verze