Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šéf sportu v ČT: Vulgární Záhlavovou-Strýcovou už vysílat nebudeme

22 2010
Česká tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová je devětatřicátá na světě, naposled se dostala do finále pražského turnaje ECM Prague open. Pokud podobný úspěch na okruhu WTA zopakuje, jisté je jedno: její zápas už nebude vysílat Česká televize.

"Tahle dáma už před kamerami České televize žádný zápas hrát nebude," prohlásil pro deník Sport Otakar Černý, šéf redakce sportu ČT.

Dotklo se ho, a nejen jeho, že Záhlavová-Strýcová během vypjatých okamžiků při rozhovoru s koučem použila vulgární výrazy.

Trenér Jakub Záhlava, jenž je zároveň jejím manželem, měl u sebe mikroport, díky kterému všechna slova slyšeli televizní diváci. O koučování v přímém přenosu v rámci zatraktivnění požádala Mezinárodní tenisová federace ITF.

V rozhovoru s manželem tenistka probírala způsob hry, taktiku. "Prostě mně mr.. v hlavě," reagovala na manželovy výtky během finále s Maďarkou Szavayovou. "Já na ní se.., mě nezajímá."

Kvůli tomu dorazila na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání stížnost na Českou televizi, která utkání vysílala přímým přenosem.

"Omlouvám se," reagovala tenistka pro deník Sport. "Viděla jsem, že mu mikroport dávají. Ale vypadlo mi to z hlavy. Na tohle nemyslíte, když se zápas láme. Možná si někdo představuje, že jsem měla říct ajajaj. Někteří lidi asi nikdy nedělali žádný sport, tak to nemůžou pochopit."

Sprostá slova jsou slyšet ve sportu běžně. Pokud by mikroport připevnili fotbalovým či hokejovým trenérům, Česká televize by pak neměla co vysílat.

"Hmm, Ota Černý… Asi fakt nikdy nedělal žádný sport a neřekl jediné sprosté slovo," dodala tenistka.

Záhlavová-Strýcová je známá svým ostrým vyjadřováním na dvorci i povzbuzováním sama sebe. "Vydrž s ní hrát, vo..," křičela na sebe po zbytečné chybě.

"Fotbalisté jsou taky občas slyšet, ale co ona předvedla, to byl těžký kalibr," prohlásil však komentátor přenosu Marek Svačina. Podle Černého během zápasu pracovníci stahovali ruchové mikrofony.

Odsuzujete chování tenistky Barbory Záhlavové-Strýcové?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:00 27. července 2010. Anketa je uzavřena.

Ne 19583
Ano 3146
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze