Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šéf O2 Sport Kindernay: Španělská liga je moc drahá

Ředitel O2 Sport Marek Kindernay | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

11 2015
Každou neděli se největší šlágr fotbalové Synot ligy vysílá na placeném kanále 02 Sport. Ředitel O2 Sport Marek Kindernay, bývalý dlouholetý šéf Novy Sport, v rozhovoru pro týdeník Téma vysvětluje, čím by chtěl v budoucnu ještě vylepšit televizní přenosy z nejvyšší domácí fotbalové soutěže.

Kolik tedy máte k dispozici kamer při zápase Synot ligy?
Přenosy vyrábíme zatím na deset kamer. Osm základních a dvě čipové za brankami. Z těch deseti kamer čtyři využíváme pro multidimenzi. A doufám, že se nám v budoucnu vše podaří ještě zdokonalit, například umístěním čipové kamery na rozhodčího.

Týdeník TÉMA

Vychází v pátek

Týdeník TÉMA

Jaké sporty najdete na jednotlivých televizních kanálech? Velký přehled najdete v novém vydání týdeníku Téma.

Dočká se někdy český divák při Synot lize tak propracované snímání zápasů, jako je to v Lize mistrů? Například co se týče detailního sledování jednotlivých hráčů.
Systém TraCab (pozn. obdoba známého „jestřábího oka“) zatím nevyužíváme, ale v budoucnu bychom ho rádi v Synot lize zavedli. Zatím se používá v Lize mistrů a Premier League, což jsou soutěže, které vysíláme. Tam to funguje tak, že je nad stadionem až 16 kamer, které v určitém úhlu snímají hřiště a vytvářejí virtuální pohled. Díky tomu mohou například monitorovat každého hráče, jeho pohyb, rychlost, kolik naběhá kilometrů. A vy jste schopni měnit si úhly pohledu na něj. Je to určitě budoucnost sportovních přenosů.

A v Česku se jedná o blízkou nebo dalekou budoucnost?
Práva na Synot ligu máme na tři roky a věřím, že ještě v této době to aplikujeme.

Kdo vybírá, jaký zápas Synot Ligy se bude vysílat?
Vybrat v každém kole šlágr není nic složitého, moc jich není. Takže většinou je už dopředu jasné, že půjde zápas Sparty, Plzně, Slavie, Jablonce nebo Liberce. Svazu to, co vybereme, hlásíme tři týdny dopředu.

V Česku je 14 sportovních televizních kanálů. Proč se nikde nevysílá španělská fotbalová liga?
Španělská liga určitě patří na placenou televizi, problémem je ale cena. Tím, že tu je tolik sportovních kanálů, tak si asi o nás světové agentury myslí, že jsme takové sportovní Švýcarsko... Každá televize má však své limity a pokud jde cena úplně mimo, tak se nedohodnou. Není to tak, že by televize neměly o španělskou ligu zájem. Nabídková cena je ale tak vysoká, že by se to nikomu nevyplatilo.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze