Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Šéf České sportovní Černošek: Já a Sazka? Absolutní nesmysl

Miroslav Černošek, majitel České sportovní | foto: ČTK

30 2009
Pro tenisový svaz právě zajišťuje prosincovou misi do španělské Barcelony, kde se český výběr pokusí po devětadvaceti letech získat prestižní salátovou mísu. Vedle toho navíc musí prostějovský manažer a šéf České sportovní Miroslav Černošek vyvracet informace o tom, že se chystá ovládnout společnost Sazka. "Je to pochopitelně nesmysl. A podle mých informací to ví i lidé, kteří s touto zprávou přišli," tvrdí.

Opravdu byste neměl zájem vstoupit do takové společnosti?
Čistě teoreticky bych si uměl představit, že kdyby se vypsal konkurz na provozování sportovní haly v Libni, tak bych z pozice majitele České sportovní zvažoval možnost přihlásit se do výběrového řízení. Taková nabídka na stole neleží a nemyslím si, že k ní dojde. Ale abych provozoval loterii? Proč bych dělal něco, s čím nemám zkušenosti?

Třeba proto, že by tomohla být možnost, jak zajistit finance pro vaše sportovní projekty.
To by přece akcionáři Sazky nikdy nepřipustili. Celé je to holý nesmysl. O mně je všeobecně známo, že jsem milovníkem divadla. V tomto pro mě absurdním představení však nahraji ani jako host. Mé společnosti pořádají řadu špičkových projektů. To mě naprosto uspokojuje. Ambice ovládnout Sazku jsem neměl a nemám. Na naše akce umíme sehnat peníze jinak.

Platí to i v době, kdy se firmy ve sponzorování sportu nehrnou?
Musím přiznat, že některé naše projekty byly krizí postiženy. O sponzory přišel například Jágr Team nebo tenisový šampionát družstev do 14 let. V těchto případech se snažíme snížit náklady. O jiné naše aktivity je naopak stále zájem. To platí třeba o Zlaté tretře nebo tenisovém turnaji Czech Open. V těchto případech máme již rozpočet na příští rok zajištěný. Je otázkou, jak to bude v roce 2011. Podle odborníků na makrofinancování bude příští rok hodně špatný a to se může projevit v tom následujícím.

To nejsou příliš růžové vyhlídky. Máte představu, jak se vašim společnostem bude dařit?
S řadou našich partnerůmáme výborné osobní vztahy, takže při snižování sponzorských peněz přicházíme na řadu jako poslední. S tím se dá pracovat. Navíc sportovní marketing není jen o promyšlených nabídkách předem vytipovaným firmám. Je to také práce s emocemi lidí při špičkových zápasech. Asi byste se divil, jak se dají takové prchavé okamžiky slávy využít.

Jak?
Chvíle nadšení ze sportovních výkonů jsem prokládal s jednáním s potencionálními partnery. Třeba při úžasné stovce Usiana Bolta na Zlaté tretře nebo v Poreči v průběhu semifinále Davis Cupu s Chorvatskem. A nebyl jsem neúspěšný.

Plánujete něco podobného i v Barceloně při finále proti Španělsku?
Zkuste hádat. Postup našich tenistů do finále je největší česká sportovní událost roku, kterou na vlastní oči chce vidět velký počet lidí. Mezi nimi nechybí ani majitelé a top manažeři velkých firem, se kterými se určitě potkám.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze