Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vícebojař Kopecký dobyl evropský rekord. I tak cítí rezervy

Pardubický atlet Ondřej Kopecký překonal evropský juniorský rekord v halovém sedmiboji. | foto: Tomáš Miřejovský

15 2017
Hned pět „osobáků“ ze sedmi disciplín, v součtu 5 862 bodů značících nový juniorský evropský rekord. Závodník AC Pardubice Ondřej Kopecký se o víkendu na halovém mistrovství republiky ve vícebojích v pražské Stromovce předvedl ve velkolepém stylu.

A po úžasném výkonu, jímž z národních tabulek vymazal tři roky starý zápis Jiřího Sýkory (vylepšil jej o 14 bodů), skromně prohlásil: „Mám z toho obrovskou radost, ale pořád cítím rezervy.“

Kopecký se na šampionát stihl báječně nachystat i přesto, že jeho hlavu momentálně zaměstnává také blížící se maturitní zkouška na Sportovním gymnáziu Pardubice.

„Obětoval jsem pro úspěch opravdu hodně a tenhle výkon je pěkná odměna. Ale rozhodně neusínám na vavřínech a příprava pro mě nekončí. Musím na sobě dál pracovat, abych příští rok nezaostal již v mužské kategorii. Vím, že to bude dost těžké,“ pokračoval Kopecký.

Body z Prahy by mu nicméně v mužské kategorii sedmibojařů, kterou s přehledem ovládl olympionik Adam Sebastian Helcelet, přisoudily výborné čtvrté místo.

Kopecký je svěřencem trenéra Jiřího Čecháka, který v minulosti vedl i mladého Romana Šebrleho, pozdějšího olympijského vítěze z Atén a dlouhou dobu i světového rekordmana v desetiboji.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze