Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Šebrle si jede do Francie pro limit

2 2006
Praha - Počká si na otevření volebních místností, vhodí hlasovací lístek a pak vyrazí na mítink do francouzského Arles. Desetibojař Roman Šebrle si tam pojede pro limit na mistrovství Evropy, které v srpnu hostí Göteborg. Před týdnem v Götzisu Šebrle z desetiboje kvůli zranění odstoupil a limit ještě nemá.

Je v nezvyklé pozici. On, světový rekordman, a o limit 7800 bodů stanovený Českým atletickým svazem se bude pokoušet až na druhý pokus.
Ten první měl před týdnem na věhlasném mítinku v rakouském Götzisu, jenže po třech disciplínách ze soutěže raději odstoupil. Nechtěl pokoušet zhoršení svalového zranění, které si nedávno přivezl ze soustředění ve Španělsku.

"Nemělo cenu riskovat. Prioritou je letos mistrovství Evropy, ne Götzis," potvrdil Šebrle hlavní sportovní úkol roku 2006.

Do francouzského Arles vyrazí desetibojař netradičně o něco později. Normálně jezdí o den dřív, jenže tentokrát má jasný důvod k odložení cesty. "Musím volit," vysvětlil.

Cíl, s jakým nastoupí do desetiboje v Arles, má Šebrle jasný. Splnění limitu pro evropský šampionát.

"Plánem je nejenom limit, ale i nějaký kvalitní bodový zisk."

A jeho aktuální zdravotní stav? "Na Zlaté tretře jsem si na překážkách ověřil, že je noha úplně v pořádku. Můžu si na desetiboj troufnout," ujistil Roman Šebrle.

V Arles se kromě Šebrleho představí i druhý český desetibojař Josef Karas. Ten měl před týdnem velmi dobře rozjetý desetiboj ve slovinském Mariboru, jenže ve druhém dni soutěže neskočil základ v tyči.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze