Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šebrle je zdráv, čeká ho extraliga

14 2003
Praha - Žaludeční problémy, které přepadly v Budapešti noci ze soboty na neděli desetibojaře Romana Šebrleho jsou, zdá se, ty tam, a tak by se měl světový rekordman objevit v sobotu při třetím kole extraligy v Praze v Edenu. V plánu má nastoupit z plného tréninku do závodu na 110 metrů překážek, k hodu diskem a vrhu koulí.

"Hned jak jsem se vrátil z přípravy v horách ve Francii, tak jsem si dával velký pozor na jídlo. Z toho to určitě nebylo," pověděl ke své budapeštské příhodě Šebrle.  Mistr Evropy z loňského Mnichova neměl vysoké horečky, jak se v médiích objevilo, jen jednu noc dostal průjem a zvracel.

"Měl jsem jen trochu zvýšenou teplotu a zimnici. Chytil jsem to od Štěpána," byl přesvědčen Šebrle, že virózu dostal od téměř ročního syna, který měl podobné potíže už dříve. "Pak to dostala Eva, taťka, zkrátka všichni lidé okolo," popisoval.

Už v úterý ale byl na stadionu a trénoval. "Ale jen tak lehce a byl jsem překvapen, že to na mě nenechalo žádné vážné následky. Naopak, byl jsem vcelku rychlý. Teď jsem už naprosto v pohodě, jen krev mám ještě trochu rozhozenou a v pátek jdu na kontrolu," řekl s radostí.

"Cítil jsem se kupodivu odpočatý," divil se.  Sobotní extraliga bude zřejmě jeho posledním testem před mistrovstvím světa. "Ještě jsem zvažoval v úterý závody v Bílině, ale to uvidím až po extralize. Žádné velké výkony v sobotu ale nečekám, protože jdu z plného tréninku," potvrdil, že je po zdravotní stránce už v pořádku.

Přesto v něm pořádně hrklo, když noc ze soboty na neděli strávil na toaletě. V hlavě se mu okamžitě začaly přehrávat poslední dva světové šampionáty v Seville, kde ho bolelo stehno, a v Edmontonu, kde laboroval s tříslem. I při letošním halovém MS v Birminghamu závodil po nemoci, neobhájil titul a skončil třetí.

"Samozřejmě, že jsem trochu znervózněl, zvlášť, když jsem ve Francii dřel jako kůň. Už by mě to fakt naštvalo, kdyby mě před dalším vrcholem zradilo zdraví. Ale zdá se, že problém je konečně zažehnán. Ale to se uvidí v sobotu, ale hlavně pak v Paříži," usmál se.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze