Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Šebrle chce opět urvat dvě medaile

Roman Šebrle, mistr Evropy 2006 - Roman Šebrle slaví titul mistra Evropy, který získal na šampionátu v Göteborgu výkonem 8526 bodů. | foto: Kai PfaffenbachReuters

24 2006
Praha - Sportovci ASC Dukla Praha pokřtili svůj nový kalendář. Se svými nejmilejšími medailemi, v jednom případě Křišťálovým globem, se chlubí dvanáct nejúspěšnějších příslušníků klubu. Pochopitelně mezi nimi nechybí ani Atlet roku 2006, letošní desetibojařský mistr Evropy Roman Šebrle.

S přicházejícím koncem roku budete stále častěji odpovídat na dotaz: jaký ten rok byl? Již máte připravenou odpověď?
Pro mě byl skvělý, nebo spíše výborný. Podařilo se mi urvat obě kýžené medaile, jak v hale, tak i venku. V hale byla trošku smolně bronzová, což ovlivnila moje předchozí nemoc, venku jsem se naopak po zranění svalu dokázal dostat znovu do formy a mistrovství Evropy jsem vyhrál. Takže já jsem se sezonou naprosto spokojený.

Počasí venku je spíše jarní. Ještě lenošíte nebo jste začal s tréninkem?
Již trénujeme, jedeme naplno.

Dovolená i tak ale byla poměrně dlouhá. Jak jste prožíval sladké nicnedělání?
Trávil jsem to různě. Nejprve jsme byli s kamarádem s rodinama v Itálii. Poté jsme se byli podívat jenom s mladým a Evou v Dubaji. To bylo moc zajímavé.

Z Dubaje zůstaly vzpomínky, opět přišel čas tvrdé řehole a přípravy na halovou sezonu.
Nejenom na halovou, ale i na venkovní. V zimě se samozřejmě budu soustředit na halové mistrovství Evropy, což bude můj nejdůležitější závod. Ne, že by mě ostatní závody nezajímaly, ale popravdě, jsou již trošku na vedlejší koleji. Pokud jde o další plány, je v nich pochopitelně mistrovství světa v Ósace.

Dává si úspěšný zkušený harcovník, jako jste vy, ještě nějaké cíle?
Cíle si samozřejmě nějaké dávám, ale vše záleží na tom, jak se vyvíjí sezona. Letos jsem například chtěl vyhrát mistrovství světa, ale nakonec jsem musel být spokojený s bronzem kvůli nemoci, která mi sebrala hodně sil. Do další sezony jdu s cílem opět urvat dvě medaile a pokud možno, co nejcennější.

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze