Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Se Švédy se bude hrát v Helsingborgu

24 2000
P r a h a - Bouřlivé prostředí čekají švédští tenisté od diváků v Helsingborgu, kde se rozhodli odehrát 9. - 11. února zápas prvního kola Světové skupiny Davisova poháru s českým týmem. V přístavním městě v jižním cípu země bude pro utkání připraven tvrdý povrch Taraflex. V posledních letech měli Švédové s diváckou kulisou problémy. "Nechtěli hrát na severu, protože tam mají lidé skutečně chladní. Tady spoléhají na tenisovou tradici," vysvětlil kapitán českého týmu Jan Kukal.

Taraflex je běžný halový povrch, o jehož vlastnostech rozhoduje podklad. "Pokud je položen na dřevěných deskách, je příjemný, ale může být i velmi rychlý. Jsem rád, že zvolili klasický povrch, který všichni hráči dobře znají," řekl Kukal.

Švédové prý dlouho váhali, než na Mezinárodní tenisovou federaci (ITF) v Londýně oznámili místo a povrch. "O hale nemám žádné zprávy, ale asi měli problémy, jenomže nevím jaké. Nedodrželi stanovený termín ITF," konstatoval Kukal.

Švédové se do Světové skupiny Davisova poháru vracejí po roční pauze. V roce 1998 sice Davisův pohár vyhráli, ale o rok později poprvé v historii sestoupili a letos si účast mezi elitou vybojovali v evropsko-africké zóně a baráži. Čeští tenisté letos prohráli čtvrtfinále v USA po boji 2:3.

Autor:


Témata: čtvrtfinále
Najdete na iDNES.czmobilní verze