Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Se Sixteen jsem maximálně spokojený, říká žokej Bartoš

Josef Bartoš a Sixteen. | foto: Reuters

16 2009
Klisna Sixteen se poprvé od svého loňského druhého vítězství ve Velké pardubické České pojišťovny objevila na dráze. Ve druhé kvalifikaci na letošní 119. ročník slavného dostihu se dlouho držela ve středu početného pole koní, v závěru však dokázala zrychlit a ve finiši vybojovala třetí místo.

"Jsem maximálně spokojený. Skokově neudělala chybičku. A hlavně zabrala v závěru. Jako příprava to dopadlo perfektně," pronesl její žokej Josef Bartoš.

I úřadující překážkový šampion si při sobotním mítinku na Dostihovém závodišti v Pardubicích odbyl premiéru, protože vinou zranění musel předchozí tři mítinky na zdejší dráze vynechat.

Dvojnásobný vítěz Velké pardubické České pojišťovny si vedl úspěšně. V rámcovém programu vybojoval své první dvě tuzemské výhry v letošní sezoně.

Jak vypadal průběh kvalifikace z pohledu Sixteen?
Kvalifikace byla dost těžká. Tempo bylo dobré, Numero Due to natáhl dost rychle. Sixteen se z toho nemohla odlepit. Pořád jsem cítil, že to není ono. Až v posledních metrech zabrala a šla koncem. Je to pro nás pozitivní pro další starty.

Vy sám jste ale před dostihem říkal, že Sixteen nepovažujete za favoritku. Přece jen mívá ideální formu až na podzim...
Dalo se to tušit, ale když jezdíte koně, jako je Sixteen, stejně ji věříte. Takový kůň nemůže být osmý. Už jsem byl docela neklidný, že jsem někde šestý sedmý a soupeři byli s náskokem přede mnou. Jsem moc rád, že se dokázala odlepit a zrychlit.

I když jste ji nepasoval na favoritku, přece jen jste ve skrytu duše myslel i na vítězství?
Před dostihem jsem říkal, že budeme bojovat o přední umístění a že pro mě je favoritem Del Sole. Je mladý, dobrý, rozběhaný. Dneska jí dal půl délky, ale příště už jí to nedá.

Výhra se očekávala především od jednoho ze čtyř koní trenéra Váni. Všichni byli vpředu, ovšem vítězem se stal Profil. Překvapil vás?
Jsem strašně překvapený. Ale trenér Janda to tady v Pardubicích ukázal už s více koňmi. Je vidět jeho práce, dělá to dobře.

Spokojenost ale může vládnout i u trenéra Váni. Měl všechny čtyři koně mezi prvními šesti.
Určitě jsme spokojeni. Už před startem jsem říkal, že na tuhle kvalifikaci jsme našlapaní. Hodně jsme si věřili se všemi koňmi. Pro mě je jediným menším zklamáním Juventus, který se v dostihu jako Sixteen trošku trápil na zadních pozicích. Jinak další tři koně šli perfektně. A když máme všechny čtyři do šestého místa, musíme být spokojeni.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze