Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Se Mšenem zaútočíme na hattrick, slibuje hvězdný plochodrážník Hancock

Greg Hancock, plochá dráha

2 2010
Při slavnostním zahájení vyhlásil: "Jsem tu proto, abych pomohl Mšenu k titulu." Americký plochodrážník Greg Hancock cíl splnil. Středočeši obhájili mistrovský primát v extralize družstev a Hancock měl jedno z hlavních slov.

Ve 13. jízdě za stavu 39:36 pro Mšeno získali s Filipem Šiterou pět bodů, a domácí tím pádem odskočili Olympu do rozhodujícího trháku 44:37.

jak ho platí 

Američan Greg Hancock nastupuje za Mšeno dvě sezony a je hlavním lákadlem pro diváky. "S Gregem máme výborné vztahy a není potřeba ho přemlouvat na další závody. Do Mšena jezdí rád. Navázat spolupráci však bylo těžké. Nevěděli jsme, jak ho kontaktovat. Je obklopený úzkou skupinou lidí. Ale když už jsme se k němu dostali, jednal čestně," řekl předseda klubu Rudolf Grepl. A finance? "Vyplácíme mu startovné, za které odvádí maximum. Žádné bonusy za umístění nedostává."

Jste legendou v plochodrážním světě. Co pro vás znamená český titul?
Má pro mě velkou hodnotu. Jezdil jsem do Česka v průběhu celé sezony na všechny závody. Teď jsme dosáhli na zlato a cítím se skvěle.

Finálový souboj však nebyl jednoduchý, co říkáte?
Souhlasím! Olymp měl výborný tým a pro všechny z našeho družstva to bylo těžké. Navíc mohl být závod ještě vyrovnanější, kdyby se jim smolně nezranil Polák Rafal Dobrucki.

Co vás do Česka tak táhne?
Miluju závodění ve Mšeně. Pokaždé je výborná atmosféra, v klubu pracují fantastičtí lidé a ostatní závodníci jsou také přátelští.

Takže v příští sezoně zaútočíte na zlatý hattrick?
Samozřejmě. Už se těším na další závody.

Mšeno se raduje z druhého titulu. Hospoda vydržela

Když závodník Olympu Praha Matěj Kůs v poslední jízdě předváděl triky na zadním kole, nebylo to z důvodu, že by oslavoval titul. Prvenství v plochodrážní extralize družstev si už o jízdu předtím zajistilo domácí Mšeno. Město s patnácti sty obyvateli si ve čtvrtek prožilo své Nagano.


"Mšeno! Mšeno! Mšeno!" křičeli sborově diváci, kterých dorazilo téměř tisíc. Auta opouštějící areál stadionu po vzoru oslav českých hokejových triumfů z minulosti přerušovaně troubila. Klub PKD Grepl Mšeno výhrou 54:39 nad Olympem Praha obhájil loňský triumf.


"Všichni se nám snažili házet klacky pod nohy, ale ukázali jsme, že Mšeno je nejlepší," vyprávěl domácí plochodrážník Filip Šitera.


Co měl na mysli? O titul se totiž začalo bojovat ještě předtím, než finále vůbec odstartovalo. Pražský Olymp vznesl protest proti zařazení Aleše Drymla, kterého Mšeno nasadilo místo zraněného Vladimíra Višvádera. Pražané s námitkou neuspěli, a tak bylo v zákulisí dusno i během finále.


Zasáhlo to například i fotografy. "Pánové, rozejděte se po skupinkách do rohů. Nestůjte všichni na jednom místě. Padají tady různá obvinění a nechceme mít další zbytečné komplikace," říkal ke shluku několika fotografů domácí organizátor.


A aby měli mšenští závodníci o důvod navíc proč vyhrát, zahlásil moderátor ještě před závodem do mikrofonu: "Když vyhraje Mšeno, zbouráme zdejší hospodu!" Důvod k oslavám se domácím vyplnil. Triumf stvrdili pěti získanými body ve čtrnácté jízdě Filip Šitera a paradoxně Aleš Dryml, náhrada Mšena "last minute" z Pardubic.


Byla to zasloužená výhra. Středočeši šli do vedení po čtvrté jízdě a už se o něj nenechali připravit. Nebýt žolíka, který proměnil v jedenácté "rundě" Dán Nicki Pedersen v dvojnásobek bodů z této jízdy, mohlo být rozhodnuto už dříve. "Pražákům to nevyšlo. Chceme i v dalších letech dokazovat, že první místo patří nám," prohlásil Šitera.


A ptáte se, v jakém stavu je mšenská hospoda? "Nebojte, stojí!" ujišťoval potom prezident domácího klubu Rudolf Grepl.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze