Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sdruženáře Rygla úvod sezony potěšil

15 2003
Praha - Po zdravotních problémech se Ladislav Rygl opět ukázal mezi sdruženářskou elitou. Český reprezentant, který se podrobil třem operacím kolena, v sobotu v Itálii vybojoval své nejlepší umístění za poslední dva roky. V závodu Světového poháru ve Val Di Fiemme dojel čtrnáctý. "Mohl bych být spokojenější, ale myslím, že to šlo," ohlíží si Rygl za povedeným začátkem sezony.

Léto naplno odtrénoval a úvodní závody ukázaly, že by mohl být na cestě zpět mezi sdruženářskou elitu, do níž kdysi patřil. Skončil nejdříve dvakrát okolo pětadvacátého místa, ale naposledy v Itálii už se o deset míst polepšil.

Ve finském Kuusamu se skákalo na velkém můstku a v silném větru. "Začátek byl na severu tvrdý," komentoval to Rygl. O víkendu na tratích MS ve Val di Fiemme se už jelo za ideálních podmínek. "To byly dva regulérní a poctivé závody. S umístěním jsem docela spokojený. Kdybych jezdil kolem patnáctky pořád, tak by to nebylo špatné," konstatoval sedmadvacetiletý Rygl.

Běžecky se už mezi sdruženářskou elitu opět zařadil. Na běžkách dosahuje časů do desátého místa a špičce plnohodnotně konkuruje. Horší to je se skokem, v kterém nikdy neoslňoval, ale skákal alespoň tak, aby mohl v běžecké části atakovat stupně vítězů.

V pátečním závodu dojel Rygl patnáctý, ale před během na 15 km myslel výše. Po skoku byl dvacátý a měl ztrátu 2:24 minuty na lídra. "Rozjeté jsem to měl bezvadně, tak malý odstup ani nepamatuji, ale promazal jsem. Sáhl jsem na blbé vosky, vzal jsem ty na teplejší sníh," přiznal Rygl, že sám udělal chybu. Od září strávil sdruženář doma čtyři dny. Vždy jen přebalil tašku a mizel na další tréninkovou či závodní štaci.

Vzácnou chvilku volna využil k zařizování. "Propadla mi platební karta, takže jsem si musel zařídit novou," uvedl příklad za všechny. Nyní si přál, aby napadl sníh, aby mohl trénovat v Čechách. V opačném případě vyrazí na můstky do zahraničí. "Skokansky se lepším, ale chce to ještě vypilovat a v klidu popracovat. Hlavně dynamika nohou není stoprocentní," odhalil svůj nedostatek. "Chci skákat do dvacátého místa, to by bylo dobrý," uvažoval.

Světový pohár v severské kombinaci pokračuje 30. prosince v Oberhofu. O svém proklatém kolenu se nechtěl moc vybavovat. Jak to s operovanou nohou vypadá? "Jde to, docela drží," hlesl. A bolí při a po závodě? "Trochu, ale s tím nic nenadělám," nestěžoval si.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze