Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Schwarz sahal po vítězství v prologu

23 2000
C a r d i f f - Jen porucha pojistky palivového čerpadla, která stála několik vteřin, připravila německého jezdce ASrmina Swarze o vítězství v prologu Britské rallye, posledního podniku letošního seriálu mistrovství světa. Nyní vede Fin Juha Kankkunen na subaru. Němec Armin Schwarz na Škodě Octavia WRC na něj ztratil 3,3 vteřiny a je jedenadvacátý, Španěl Luis Climent obsadil s druhou škodovkou devětadvacáté místo. Prolog závodu vedl okolím Cardiffu a jeho trať měřila 2,43 kilometru.

Z dvojice kandidátů na titul mistra světa si zatím vede lépe Fin Marcus Grönholm s peugeotem, který je třináctý. Jeho rival, Brit Richard Burns na subaru, figuruje na čtrnáctém místě. Oba ztrácejí na Kankkunena dvě vteřiny.

Schwarz začal výborně, na mezičasu jediné dnešní rychlostní zkoušky byl první. Když se už zdálo, že erzetu vyhraje, porouchala se mu pojistka na palivovém čerpadle. Než německý jezdec přepnul na záložní čerpadlo, ztratil několik vteřin, a to ho připravilo o vítězství.

"Octavia byla skvěle nastavena a já jsem věřil, že večerní prolog můžeme vyhrát," komentoval svůj vstup do soutěže Schwarz. "Pak auto najednou zpomalilo kvůli nesprávně fungujícímu čerpadlu paliva. Ihned jsem přepnul na náhradní čerpadlo, ale ztráta na tak krátké erzetě se už dohnat nedá. I když dnešní program byl velmi krátký, bylo by příjemné vidět škodovku po první vložce na nejvyšším stupínku," řekl.

Španělská dvojice Luis Climent, Alex Romani dojela na rozbahněné trati nově vybudovaného Cathay Parku na 29. místě celkové klasifikace. "Následující tři dny rallye budou velmi náročné," prohlásil Climent. "Máme dobře připravené auto, které nám umožní zajet dobrý výsledek." Pátečních sedm rychlostních zkoušek o délce 125 km zavede vozy daleko od centra soutěže, do Kambrijského pohoří ve středním alesu.

Pořadí po prologu: 1. Kankkunen (Fin./Subaru) 2:19,5, 2. Tuohino (Fin./Toyota) stejný čas, 3. Sainz (Šp./Ford) -0,3, 4. Laukkanen (Fin./Ford) -0,5, 5. Sölberg (Nor./Subaru) -0,9, 6. C. McRae (Brit./Ford) -1,0... 13. Grönholm (Fin./Peugeot), 14. Burns (Brit./Subaru) oba -2,0, 21. Schwarz (Něm./Škoda) -3,3, 29. Climent (Šp./Škoda) -7,5.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze