Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Schumacherova mluvčí nalomila Vettela, aby šel do Ferrari

V MEDIÁLNÍM PEKLE. Manažerka Michaela Schumachera Sabine Kehmová odpovídá reportérům. | foto: Reuters

24 2015
Už víc než rok je jednou z nejcitovanějších mluvčích na světě. A už víc než rok zní z úst Sabine Kehmové víceméně smutné zprávy o stavu Michaela Schumachera. Jenže manažerka a tisková mluvčí sedminásobného šampiona F1, který se stále zotavuje z těžkého pádu na lyžích, loni nebyla jen „tou od Schumiho“.

Jak se teď ukázalo, sehrála také významnou roli v přestupu Sebastiana Vettela z Red Bullu do Ferrari. Snad symbolicky u jezdce, který to sice upřímně nesnáší, ale kterému se už roky ve formuli 1 kvůli podobnosti se Schumacherovou kariérou přezdívá „Baby Schumi“.

Loni na podzim zvonil Kehmové telefon. Jenže tentokrát to nebyl nikdo, kdo by se dychtivě zajímal o aktuální informace o Michaelově zdraví, ale na druhém konci se ozval Maurizio Arrivabene.

Tehdy volal ještě jako manažer cigaretové společnosti Phillip Morris, jednoho z hlavních sponzorů stáje Ferrari, který však už dnes zmíněnému týmu přímo šéfuje. Kehmovou znal léta, ještě z dob, kdy Schumacher za tým z Maranella jezdil, a tak šel přímo k věci.

Sebastian Vettel při testování v Jerezu.
V péči mechaniků je při testování v Jerezu nováček v barvách Ferrari Sebastian...
Sebastian Vettel při testování v Jerezu.
Kimi Räikkönen (vlevo) a Sebastian Vettel před vozem ferrari pro sezonu 2015.

„Z Ferrari oficiálně odchází Alonso a šušká se o příchodu Vettela. Ale situace je nejasná. Ty ho znáš, nezjistila bys víc?“

Kehmová souhlasila a obratem vytočila číslo čtyřnásobného světového šampiona. Po pár zdvořilostních větách vskutku poznala, že Vettel má z přestupu obavy, že v něm raší pochybnosti i strach. A tak ho vyzvala: „Ptej se, na co chceš. Odpovím pravdu.“

„A tak se Sebastian ptal na Ferrari, říkal, že nezná tým, jeho přístup. Sabine mu proto popsala atmosféru, kterou zažila za dob Michaela. Řekla, že je to skvělá stáj, která funguje jako jedna rodina. Seb poslouchal a pak řekl: O. K.,“ popisuje telefonát Arrivabene.

Michael Schumacher

Michael Schumacher

Vettela nalomila, „dorazil“ ho však až následující hovor od prezidenta Ferrari Marchionneho. „Bez těch telefonátů by k nám Seb možná nepřišel. Taková je pravda,“ řekl Arrivabene.

Ten v minulosti - jak bylo řečeno - úzce spolupracoval se Schumacherem, teď pár týdnů šéfuje i Vettelovi a už stačil poznat, jak jsou si oba podobní. „Pamatuji si na časy Michaela, který žil jen a jen pro tým. Musím přiznat, že při pohledu na Sebastiana mám stejný pocit. V některých ohledech je skutečně Schumacherovou kopií.“

Vettel se u těch slov, jak je jeho zvykem při srovnání se Schumacherem, jen ošívá. „S Michaelem zažilo Ferrari jedinečnou a geniální epochu. I já bych v týmu rád zanechal svou stopu.“

O Schumacherovi, který se už rok a dva měsíce zotavuje z pádu na lyžích, nejsou žádné nové oficiální informace. Léčí se doma, avšak s jeho uzdravením to nevypadá nadějně.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze