Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Schumacher: Za Monako se už omlouvat nebudu

9 2006
Londýn - Ve čtvrtek v Silverstonu vzkázal Michael Schumacher svým soupeřům, že můžou zapomenout na to, že by se za manévr v kvalifikaci v Monaku ještě omlouval. "Už jsem se přece omluvil," uvedl sedminásobný mistr světa. "Řekl jsem, že to sice nebyl úmysl, ale jestli někdo věří, že jsem chtěl ostatním překazit rychlá kola, že mi to je líto."

Několik členů Asociace jezdců GPDA (jejímž členem je i Schumacher) požadovalo, aby před něj jezdec Ferrari v pátek předstoupil, a podal jim vysvětlení, k čemu skutečně v monacké kvalifikaci došlo. To ale není Schumacherovi po chuti.

 

"Omluvil jsem se. Víc dělat nemohu," pokračoval. "Je to prostě tak, že chyby děláme všichni. Pokládám za absurdní, pokud mě chce někdo vidět žebrat na kolenou o odpuštění."

 

Schumacher si myslí, že někteří lidé se pokouší uměle pokračovat v monacké kontroverzi a příhřívat si tak vlastní polívčičku. Ale to podle něj pro sport není ani trochu dobře.

 

"Dobře víte, že tady je pár lidí, kteří rádi využívají příležitosti, aby se sami zviditelnili. Ale já nemám zájem jim v něčem takovém napomáhat,"

 

"Co se stalo, stalo se," pokračoval sedmatřicetiletý jezdec Ferrari. "Ať už s tím souhlasíte nebo ne, je to pryč. Mně je samozřejmě líto, že k něčemu takovému došlo, ale určité věci se prostě dějí."

 

Schumacher dává prý přednost pohledu vpřed. "Já se vždy dívám dopředu, protože to, co se už stalo, nemůžu nijak ovlivnit. Takže se snažím soustředit na důležitější věci."

 

Podle bývalého mistra světa je pouze otázkou času, kdy paddock a média na kontroverzní událost z Monaku zapomenou.

 

"Zkuste se na podobné otázky ptát za tři, čvyři závody nebo za rok," smál se na reportéry.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze