Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Schumacher uvedl Itálii do stavu deliria

10 2000
I m o l a - Třetí vítězství, které ve třetím závodě nového ročníku formule 1 získal Michael Schumacher ve Velké ceně San Marina, velebí italský tisk. Uznání se dočkala i sama stáj Ferrari za výbornou strategii. "Schumacher uvedl Itálii do stavu deliria. Byl jako titán," plesal deník Tuttosport. O 'magickém' Ferrari psala Gazzetta dello Sport: "Schumacherovo třetí vítězství bylo triumfem stratégů od Ferrari. Imola se stala hlavním městem Ferrari, posvátným místem příznivců formule 1 z celého světa."

Corriere dello Sport vyzdvihl historickou hodnotu třetího Schumacherova vítězství, neboť dosud žádný pilot Ferrari nedokázal vyhrát tři úvodní závody šampionátu. "Schumi se postaral o historický 'triple'. Předvedl mistrovský výkon," konstatoval list. Všiml si také způsobu, jakým německý jezdec Imolu dobyl. "Předjel Häkkinena při zastávce v boxech. Byla to záležitost strategie, v níž Schumacher zaujímá roli výjimečného jezdce."

Rovněž rakouské Kronen-Zeitung hledal za prvenstvím dvojnásobného mistra světa úspěšnou taktiku. "K završení hattricku stačilo použít mozek," míní deník. Ve shodném duchu glosuje závod i list Sportwoche: "Schumacherova vychytralá show v boxech. Německý pilot přelstil Häkkinena špičkovou strategií."

Der Blick na adresu McLarenu, který se poprvé v sezóně mohl radovat z obou vozů v cíli, s trochou ironie poznamenal: "Zatímco Schumi může slavit hattrick, musejí se Stříbrné šípy učit tankovat."

Schumacherovo vítězné tažení se setkalo s velkým ohlasem i ve Španělsku. "Ferrari posloužila Imola jako jeviště k demonstraci své extratřídy. Häkkinen a Coulthard znovu dostali lekci," napsal deník Marca.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze