Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Schumacher slavil jedno z největších vítězství

15 2003
Monza - Triumfující Michael Schumacher děkoval po Velké ceně Itálie všem v sídle Ferrari v Maranellu. Od šéfů automobilky po poslední uklizečku, všichni si mohli užít radosti z jeho návratu na vrchol sil. "Myslím, že je to jeden z největších dnů mé kariéry," nebál se velkých slov pětinásobný mistr světa. Tři týdny obtížného hledání cesty z krize po Velké ceně Maďarska byly vystřídány výbuchem radosti. "Tlak, který jsme cítili, byl stejně silný, jako naše vůle zvítězit," uvedl šéf týmu Jean Todt.

Po italské Grand prix zvýšil Schumacher vedení v čele šampionátu na tři body před Montoyou. Schumacher nevyhrál pět závodů v řadě, od Velké ceně Kanady a nebyl v čele závodu 327 kol. V Maďarsku skončil osmý, když ho Fernando Alonso předjel o celé kolo.

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo varoval tým, že Maďarsko se již nesmí opakovat, takže nedělní vítězství uvolnilo atmosféru ve stáji tak, jak nikdy předtím.

"Bylo to jako kdybychom se pokoušeli získat první vítězství vůbec. Stát na před stupni vítězů při předávání cen a potřásat si rukou s tou spoustou našich fanoušků byl nepopsatelný zážitek," radoval se Jean Todt.

Ferrari vyhrálo Velkou cenu Itálie už popatnácté a podruhé v řadě. "Jsem vděčný každému v týmu, protože všichni odvedli úžasný kus práce. Děkuji každému od testovacího týmu, inženýrů v továrně až po slečnu, co nám uklízí," řekl Schumacher. "Každý byl fantastický, všechny je mám moc rád."

Schumacher s Montoyou vjížděli do úvodní šikany kolo na kolo a první sekvenci zatáček projeli v těsném kontaktu, než Němec opět uzmul první příčku. "V první zatáčce se mi zablokovala kola a téměř jsem ji nevybral. Juan jel vnějškem a dvě zatáčky jsem se přetahovali o vedení. Byl to tvrdý boj, ale férový. Myslím, že se na to lidem dobře koukalo."

Loni v Monze Ferrari dominovalo a Schumacher projel cílem na druhém místě za Barrichellem. Tentokrát s Barrichellem na třetím místě mohli poprvé od květnové Velké ceny Rakouska opět společně stříkat šampaňské.

"Tento extrémně důležitý závod jsme vyhráli po všem špatném, co se stalo před ním, takže emoce byly skutečně výjimečné. Velmi výjimečné. Nyní si ještě víc věříme. Víme, že mohou přijít těžké časy, ale také víme, že se s nimi umíme vypořádat."

Poslední slovo patřilo technickému řediteli Rossi Brawnovi. "To je ale den. Jak rychle se bolest mění ve slast."

Jak mě Montoya dojel? Divil se Schumacher

Vyhrál jsem, raduje se Michael Schumacher.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze