Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Schumacherova manažerka tvrdí: Michael i nadále dělá pokroky

Legenda F1 Michael Schumacher | foto: iDNES.cz

22 2015
Není to zpráva, která by znamenala nějaký zásadní posun v léčbě Michaela Schumachera. Na druhou stranu je to po víc než půl roce oficiální informace, která přišla z jeho okolí. "Jsme rádi, že můžeme říct, že i nadále dělá (Michael) pokroky," uvedla jeho manažerka Sabine Kehmová.

Ta už od osudného pádu na lyžích z prosince 2013, po kterém Schumacher dlouho bojoval o život, za jezdcovu rodinu na veřejnosti hovoří. Teď ale o sedminásobném šampionovi dlouho nebyly žádné informace, až v pátek Kehmová promluvila ve videorozhovoru, který zveřejnil výrobce hodinek a jeden ze sponzorů F1.

A v něm Kehmová kromě již zmíněných slov říká: „O zlepšení mluvím vždy s ohledem na vážnost zranění, která utrpěl. Samozřejmě bude potřeba ještě hodně času, ale jsme rádi, že společně bojujeme.“

Je jasné, že jde o velmi neurčité zprávy. A je jasné, že se - bohužel - jen těžko stane zázrak, po kterém by se Schumacher znenadání rychle zotavil.

Však už koncem loňského prosince, kdy to byl přesně rok od jezdcovy nehody, český neurolog Aleš Tomek pro iDNES.cz popisoval: „Ukazuje se, že to pro něj dopadne špatně. Lidově řečeno se dá člověk udržet na přístrojích, ale žádné přístroje už nedokážou, aby dobře dopadl i mozek. Tam musíte mít štěstí, které on neměl. Klíčové jsou první týdny a měsíce.“

Takhle komentovala manažerka Schumacherův stav 3.1.2014:


Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze