Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Brawn prolomil mlčení o Schumacherovi: Vždy je naděje, že se uzdraví

Ross Brawn (vlevo) a Michael Schumacher po jeho 300. závodu v F1. | foto: Reuters

27 2015
Býval jedním z jeho šéfů ve vítězné éře u Ferrari i mužem, který ho přemluvil k návratu do formule 1. Teď je Ross Brawn i tím, kdo po dlouhé době pustil do světa informace o zdravotním stavu Michaela Schumachera, byť také on byl velmi nekonkrétní. "Každý den se modlíme za to, aby se zotavil. Jde to pomalu, ale vždy zůstává naděje."

Brawn britskému Daily Mirror přiznal, že Schumachera občas v jeho švýcarské vile navštěvuje. Zda či jak sedminásobný šampion F1 komunikuje, ale neřekl. Pouze uvedl: „Ano, párkrát jsem ho navštívil. Corinna (Schumacherova manželka) mě příležitostně o jeho stavu informuje. Zkrátka jsme v kontaktu. Pokoušíme se najít rozumný poměr mezi návštěvami a telefonáty. Nechci totiž Michaelovu rodinu příliš otravovat.“

Po několika měsících je to tak (alespoň zčásti) oficiální zpráva o Michaelu Schumacherovi. Jinak jeho okolí mlčí, ani manažerka Sabine Kehmová dlouho nevydala žádné prohlášení. Lze tedy očekávat, že progres v jeho zdravotním stavu je velmi pomalý. Je-li vůbec nějaký.

Britský bulvár během týdnů mlčení spekuloval, že Schumacher teď váží jen 45 kilogramů a jeho léčba stojí rodinu 100 tisíc liber týdně. Celkově už prý vyšla na 10 milionů liber, tedy víc než 370 milionů korun.

Schumacher upadl koncem roku 2013 na lyžích, následujících 159 dní strávil v kómatu. Loni 9. září, přesně po 254 dnech strávených v nemocnicích, byl propuštěn do domácího ošetřování.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze