Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Schumacher chválí nové ferrari

18 2000
- Za nejlepší a nejrychlejší ferrari, v jakém jsem kdy jel, označil německý pilot formule 1 Michael Schumacher nový vůz této stáje, který testoval v italském Mugellu. Vůz s motorem označeným "049" o síle 850 koní je vybaven novou elektronikou a je velmi lehký. "Do dneška jsme v Mugellu jezdili při prvních testech kolo zhruba za 1:27 minut, teď jsme byli o vteřinu rychlejší," tvrdí Schumacher. "Zatím jsme neměli jediný problém. Doufám, že to tak zůstane," věří Schumacher. Daleko ke spokojenosti mají prý po testech ve stáji McLarenu, ale Schumachera to nezajímá. "Soustředím se pouze na Ferrari a mohu jen říci, že budeme soupeřům určitě nebezpečnější než v předchozí sezóně."

Christie musí trénovat jinde
Vláda Nového Jižního Walesu nevyhověla žádosti britského atleta Linforda Christieho, aby mu okamžitě zrušila zákaz využívat vládní sportoviště v Sydney. Devětatřicetiletý olympijský vítěz z Barcelony se kvůli tomu neúspěšně v doprovodu svého právníka sešel s Billem Gillolym, generálním ředitelem ministerstva zodpovědného v zemi za sport. Zákaz místní vláda vydala proto, že sprinter měl loni pozitivní dopinkový nález a případ ještě nebyl uzavřen. "Zákaz zůstává v platnosti," stroze prohlásil Gilloly po jednání s Christiem.
Slavného atleta vládní rozhodnutí rozzlobilo. Mrzí ho, že tím utrpěli hlavně jeho svěřenci, s nimiž se v Sydney připravoval na olympijské hry. "Chtěli obětovat moje lidi, aby uspokojili vlastní závist a zaujatost proti mně," je přesvědčen Christie. Po dohodě s Australským atletickým svazem Christie využíval až do středy sportoviště v akademii v Sydney. Nyní si ale musí hledat zázemí jinde. Jako první mu podal pomocnou ruku bývalý světový rekordman na dlouhých tratích Ron Clarke a nabídl mu prostory v Queenslandu.

Sníh škodil Hrám dobré vůle
Víc než stovka dobrovolníků pomáhala pořadatelům prvních zimních Her dobré vůle v Lake Placid vyhrát soboj s půlmetrovými přívaly sněhu, pro které musel být zrušen trénink sjezdu. "Ještě koncem loňského roku jsme si dělali starosti, jestli vůbec někde sníh bude. Teď ho tady máme a jsou s ním samé problémy," hořekoval mluvčí organizačního výboru. Slavnostní zahájení nicméně počasí neovlivnilo a šest tisíc sportovců, trenérů a funkcionářů se zúčastnilo dvouhodinového ceremoniálu. Účastníci her budou bojovat o medaile ve 32 sportovních odvětvích od pátku do neděle. Přihlášeno je 450 sportovců z dvaceti zemí, Českou republiku v Lake Placid zastupují jen bobisté Pavel Puškár s Janem Kobiánem.

Rafter se vrací na kurty
Na turnaji v Delray Beach se téměř po půl roce vrátí k tenisu Patrick Rafter. Poslední zápas odehrál Australan loni na US Open, kde v prvním kole prohrál s Cedrikem Piolinem z Francie. Na konci srpna si poranil rameno a od té doby nehrál. V říjnu se podrobil operaci, tento týden začal sedmadvacetiletý tenista znovu naplno trénovat.

Itálové dopadli pašeráky anabolik
Víc než deset tisíc anabolických preparátů zabavili v úterý na hranicích italští celníci a v souvislosti s tím obvinili čtyřiačtyřicet lidí. Proti trojici překupníků byla podána žaloba za přechovávání a zneužívání substancí poškozujících zdraví. Zbývající osoby, vesměs návštěvníci fitnesscenter z různých regionů Itálie, jsou obviněni ze zneužívání anabolik. Zabavené dopinkové prostředky pocházely ze Španělska a obsahovaly substance, které se v Itálii podávají pouze zvířatům.

Nemají šanci být do osmičky - nepojedou
Tým pozemních hokejistů Jihoafrické republiky nepojede na olympijské hry do Sydney, přestože se na olympijský turnaj jako vítěz kontinentálního mistrovství kvalifikoval. Odhlásil jej Národní olympijský výbor Jihoafrické republiky, který se domnívá, že mužstvo nemá šanci skončit do osmého místa, a je tedy zbytečné jej do Sydney posílat. Tým jihoafrických hokejistek na olympiádu pojede, neboť má podle výboru šanci na lepší umístění.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze