Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Basketbalistky SBŠ Ostrava se začínají sehrávat, čeká je první zápas

Tereza Barnetová z SBŠ Ostrava střílí na koš BA Sparta. | foto: Jiří Seidl, MF DNES

11 2014
Dosud jenom trénovaly. V pátek už však nově složené družstvo basketbalistek SBŠ Ostrava odehraje první utkání. Na turnaji Ostrava Cup, který jejich klub pořádá, přivítají v hale Tatran od 12.30 hodin polského účastníka Euroligy z Polkowic. Dále se utkají s Gorzówem (pátek 20.00), Šamorínem (sobota 12.30) a slovinským Grosbasketem (neděle 11.30).

Týmu začíná herní příprava na nejvyšší domácí soutěž, v níž bude ostravský celek po 40 letech.

Osu SBŠ tvoří kapitánka Tereza Sedláčková a s ní zahraniční posily - britská reprezentantka Domingue Allenová (pivotka), Američanky Tyra Whitová (křídelnice, pivotka) a Chantel Hilliardová (pivotka), Běloruska Alena Novikavová (křídelnice) a Zdenka Kovačevičová z Bosny a Hercegoviny (rozehrávačka).

„Původně jsme měli ještě bulharskou pivotku, ale nesplňovala potřebné parametry,“ podotkl předseda klubu Kamil Havrlant.

Právě s pivotkami mají Ostravanky před sezonou, kterou začnou 22. října ve Strakonicích, potíže. „Zranily se nám obě mladé české pivotky,“ řekl trenér Tomáš Pětivlas. „Hana Veselá se vrátila z reprezentace s natrženým vazem v kotníku a Pavla Galvasová má zlomeninu pod meniskem. Půl roku bude muset chodit o berlích.“

Kouč si povzdechl, že jim najednou vypadly dvě podkošové hráčky. „Proto ještě jednáme o příchodu jedné české hráčky a jedné cizinky. Nejlepší by bylo, kdyby přišla hráčka vysoká přes 195 centimetrů, protože takovou tu nemáme.“

Pětivlas s asistentem Ladislavem Palátem budou na Ostrava Cupu zkoušet pivotku z Maďarska. „Do hry však chceme zapojovat i naše kadetky a juniorky,“ řekl Pětivlas.

Šéfové klubu počítají s ročním rozpočtem 4,5 milionu korun. „V rámci ligy by to nemělo být málo, i když USK Praha s rozpočtem údajně padesát milionů a IMOS Brno s dvaceti jsou někde jinde,“ upozornil Kamil Havrlant. „Pro nás bude reálné pohybovat se uprostřed soutěže. Dostat se v naší první sezoně mezi elitou do play-off by byl úspěch.“

Havrlant upozornil, že už nyní klub za účast v Ženské basketbalové lize zaplatil zhruba půl milionu korun. Za 230 000 korun získal ligu od SŠMH Brno a další peníze dali za vstupní poplatky do soutěže.

„A třeba za transferkartu od americké hráčky jsme zaplatili 150 dolarů, za její registraci v Evropě další 120 eur, takže ještě ani nebouchla do balonu a už nás jedna z posil stála kolem šesti a půl tisíce korun...,“ dodal šéf klubu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze