Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sato vyhrál boj s nervy i časem

10 2003
Suzuka - Takuma Sato se poprvé v sezoně vydal do bojů Velké ceny formule 1. Jednokolový systém kvalifikace pro něj byl novinkou, přesto ze souboje s časomírou odešel se ctí. Usadil se na jedenáctém místě a porazil zkušenějšího týmového kolegu Jensona Buttona. "Samozřejmě, že jsem byl nervózní. Vždyť jsem byl dvanáct měsíců ze hry," přiznal Sato, který nahradil bývalého mistra světa Villeneuva, jenž byl pro sezonu 2004 z týmu B.A.R. vyhozen a na protest odmítl v závodit už v Suzuce.

Bitvu s nervy Sato vyhrál a díky skvělému času 1:31.832 získal dobrou výchozí pozici pro sobotní rozhodující kvalifikaci. "Poprvé jsem jel jednokolovou kvalifikaci. Chtěl jsem si být jistý, že neudělám nějakou hloupou chybu. Za těchto podmínek musím být s výsledkem spokojen," komentoval Japonec.

Sato, který letos pracuje pro Hondou poháněný tým B.A.R. jako zkušební pilot, trvá na tom, že si nestaví vzdušné zámky ohledně zopakování loňského pátého místa v Japonsku ještě v barvách Jordanu.

"Bylo to úžasné, ale letos je úplně jiná situace. Mojí práci je pomáhat v závodě Jensonovi, a tak udělám vše proto, aby byl tým spokojen," řekl. Angličan Button byl šestnáctý nejrychlejší, když ve volném tréninku nestrávil kvůli závadě motoru dost času na trati.

Když se Sata dotázali, jak reagoval, když se dověděl, že v Japonsku pojede, přiznal, že byl v šoku. "Bylo to velmi nečekané. Šokovalo mě to. Ale bylo to samozřejmě příjemné překvapení. Jako pilot F1 jsem profesionál a musím být na takové věci připraven. Mentálně i fyzicky. Takové věci se prostě stávají."

Takuma Sato se v Japonsku po roce vrátil do seriálu Velkých cen formule 1.

Autor:


Témata: Formule 1, Honda
Najdete na iDNES.czmobilní verze