Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šárka Záhrobská: Věřím, že se to i v obřím slalomu zlomí

Šárka Záhrobská | foto: AP

16 2010
Maribor (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Ani v Mariboru, v pátém obřím slalomu sezony, nepostoupila Šárka Záhrobská do 2. kola obřího slalomu Světového poháru. Na 36. místě jí od finále dělilo 26 setin vteřiny. "Třetí závod po sobě mi chyběly k postupu tak tři desetiny. Pořád mi obřák nejde, jak bych si představovala. Ale věřím, že se to zlomí," říkala. Zítra bude ve slalomu opět atakovat stupně vítězů.

Kde zůstaly v obřím slalomu ty tři desetiny?
Nebylo to o jedné chybě, je to spíš o pojetí jízdy. Celkově ta technika nejde.

Proč? Ve slalomu nyní techniku předěláváte. Pokoušíte se o totéž i v obřím slalomu?
Ve slalomu jsem víc vyježděná, tam s tím nemám tolik starostí. V obřáku je potřeba hodně věcí změnit a já už se teď těším na přípravné období od jara do podzimu. Vím o spoustě věcí, co potřebuju vyzkoušet. Teď mezi závody nemám kdy, i když začátkem února bude trochu prostoru. Ale léto potřebuji, abychom některé věci začali dělat znovu od začátku.

Pokud nenasbíráte v této sezoně 500 bodů v celkové klasifikaci Světového poháru, nebudete mít už příští zimu v obřím slalomu startovní číslo 31, ale na základě žebříčku FIS dostanete třeba až šedesátku. Jste z toho nervózní?
Nechci to řešit, že musím nasbírat těch 500 bodů. Když je nenasbírám, budu nějakou dobu jezdit obřák zezadu. Ale ono to jde útočit i ze zadních pozic. Loni to ukázala Tina Mazeová, po Söldenu vypadla z první třicítky, pak jela s nějakou pětašedesátkou, ale postupně se ještě v té samé sezoně dostala až do první sedmičky.

Obří slalom je podle mnohých expertů základem alpského lyžování a nejtěžší disciplínou. Souhlasíte?
Určitě, pro mě je obřák královnou všeho sjezdového lyžování, nejtěžší disciplínou s nejtěžší konkurencí a vyrovnaností. Beru ho jako výzvu a věřím, že se v něm můžu prosadit. Možná ne jako ve slalomu, ale nechci se vzdát a zaměřit se víc na jinou disciplínu, kde konkurence není taková - jako třeba na Super G.

Co dělají výsledky v obřím slalomu s vaší psychikou?
Celkem nic. Chybí mi k postupu kousek. Nejezdím ho někde kolem 50. místa s velkou ztrátou. Žádné deprese.

Těšíte se po takovém závodě o to víc na nedělní slalom?
Neřekla bych. Já to nerada míchám. Obřák skončil, půjdu na trénink slalomu, udělám čáru a zítra je nový závod. Při slalomu na obřák myslet nebudu.

Kam ve vašem žebříčku oblíbenosti patří mariborský slalomový svah?
K těm oblíbenějším. Je to příjemný kopec, o něco náročnější než zdejší mírný obřák. Je tam hrana, víc než polovina kopce je prudčí. Mám to tu ráda.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze