Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejlepší forma za pět let. Mám sebedůvěru, pochvaluje si Strachová

Šárka Strachová se raduje z druhého místa ve slalomu ve Flachau. | foto: AP

13 2016
O den dříve tvrdila, že cítí nejlepší formu za pět let. Jak se to pozná? Třeba tak, že nejpovedenější jízdou sezony vybojuje druhé místo. „Důležitá je sebedůvěra. Pocity v tréninku a při závodech,“ vysvětluje Šárka Strachová úspěch ve Flachau i v celé sezoně.

Takovou Strachovou, jaká závodila v úterý večer, už slalomářský svět dlouho nepamatuje. Uvolněná, odvážná a nesmírně rychlá. „Povedlo se mi to,“ culila se těsně po dojezdu. Právě po dlouhé době předvedla téměř dokonalou jízdu.

Přitom ve Flachau se jí nikdy nedařilo a sjezdovka byla přesně taková, jakou vůbec nemá ráda: mírný profil a řádně rozměklá. Překvapení? „Všechno se mění a já jsem úplně jiná, než jsem byla před týdnem, natož pak před rokem.“

Možná se tak víc podobá lyžařce, která před šesti lety přivezla olympijskou medaili z Vancouveru a vyhrávala závody Světového poháru. V úterý ji chyběl kousek. Konkrétně tři desetiny, které Velez-Zuzulová uhájila z prvního kola.

„Udělala jsem v prvním kole pár chybiček, kde zůstalo pár desetin, ale to je úplně jedno. Já jsem velmi, velmi spokojená s druhým místem, zvlášť v tak těžkých podmínkách,“ řekla v rozhovoru na svém facebookovém profilu.

Fotogalerie

Malý křišťálový glóbus za slalom už není tak daleko jako například v prosinci, kdy dojela v Aare až sedmá. Překážky stojí v cestě nyní dvě: vedoucí slalomářka pořadí Frida Hansdotterová a šťastná vítězka Veronika Velez-Zuzulová.

Ve Flachau to byl tentokrát čistě česko-slovenský souboj. „Je fajn, že ukazujeme alpským zemím, že jezdíme rychle. Bylo by ale také fajn, kdyby pořadí bylo obráceně,“ prohlásila Strachová.

Takto získala do hodnocení Světového poháru 80 bodů a na Hansdotterovou najela dvacet. Celkově ztrácí 74. Po stovkách za vítězství, na které Strachová čeká už od listopadu 2009, by se však manko na Švédku ukrajovalo rychleji.

Nová šance přijde v pátek na stejném svahu. Ve Flachau se jede další slalom za zrušený podnik v německém Offerschwangu a Strachová se na něj těší: „Má být zima, má mrznout, takže závod bude úplně jiný než dneska.“

A jak udržet nejlepší formu za pět let?

Jednoduše: „Budu se snažit lyžovat s radostí jako doteď.“

Česká lyžařka slavila stříbro i 5. ledna v Santa Caterině:Najdete na iDNES.czmobilní verze