Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Déšť je neodradil. Děti trénovaly s trojskokankou Kašpárkovou

S MISTRYNÍ SVĚTA. Děti z Újezdu si se Šárkou Kašpárkovou zaskákaly do dálky. | foto: Barbora Žehanová

23 2015
Ani nepříznivé počasí, déšť a vítr nezhatily středeční Trénink s olympioniky, kterého se v rámci projektu Sazka Olympijský víceboj zúčastnili školáci ze Základní školy v Újezdu u Brna.

Akce se z venkovního hřiště přesunula do tělocvičny. Se školáky si zatrénovala bronzová olympijská medailistka a mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková. „Seznámila jsem je s tréninkovými prostředky, které používají všichni skokani, aby skákali daleko a vysoko,“ řekla Kašpárková, jež s dětmi skákala přes překážky.

Na dalším stanovišti si žáci mohli vyzkoušet práci s šermířským kordem. Ten jim přivezl účastník olympijských her Aleš Depta. „Dětem jsem ukázal, jak se mají pohybovat při šermu. Jsou to uměle vytvořené pohyby, jejich provedení trochu bolí,“ uvedl Depta.

Na dodržování pravidel fair play dohlížel předseda Českého klubu olympioniků Oldřich Svojanovský. Stříbrný a bronzový veslař z olympiády obcházel všechna stanoviště a mladým sportovcům radil, jak mají zlepšit výkony. „Jsem rád, že se školáci zúčastnili akce v tak velkém počtu. Všem jim přeji spoustu sportovních úspěchů,“ sdělil Svojanovský.

Pokud žáci splní všechny disciplíny víceboje i v dalším pololetí, obdrží sportovní vysvědčení, ve kterém se dozvědí detaily o svém pohybovém typu a o sportech, které jsou pro ně nejvhodnější.Najdete na iDNES.czmobilní verze