Sebastián Muňoz na turnaji Sanderson Farms Championship v Jacksonu. | foto: AP

Na PGA Tour září jihoameričtí golfisté, v Jacksonu vyhrál Muňoz

• 1
Před týdnem Chilan, teď Kolumbijec... Start nové sezony PGA Tour je zatím ve znamení jihoamerických vítězů. Golfový turnaj Sanderson Farms Championship v americkém Jacksonu ovládl Sebastián Muňoz a získal první titul na nejprestižnější zámořské sérii.

Šestadvacetiletý hráč, kterému dosud patřilo 179. místo ve světovém žebříčku, porazil v dodatečném rozstřelu na první jamce Korejce Im Song-čea, čerstvě vyhlášeného nejlepším nováčkem roku na prestižním americkém okruhu. Oba měli po čtyřech kolech 18 ran pod par.

Muňoze inspiroval úspěch jiného jihoamerického golfisty Joaquína Niemanna z Chile, který před týdnem ovládl Greenbrier Classic

„Jeho vítězství mi dodalo extra porci sebevědomí, že na to mám,“ uvedl kolumbijský hráč, který vybojoval vítězství na svém 47. turnaji na PGA Tour. Kromě prémie 1,18 milionu dolarů obdržel i tradiční trofej - bronzovou sochu kohouta.

Turnaj Sanderson Farms Championship v Jacksonu

- série PGA Tour, dotace 6,6 milionu dolarů

Par 72: 1. Muňoz (Kol.) 270 (70+67+63+70) v rozstřelu na první jamce, 2. Im Song-če 270 (68+69+67+66), 3. An Pjong-hon (oba Korea) 271 (66+66+70+69), 4. Streelman (USA) 272 (72+67+69+64) a Ortiz (Mex.) 272 (65+71+65+71).