Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Samprase prý už tenis nebaví

29 2000
Americký tenista Pete Sampras přiznal, že pomalu ztrácí motivaci. Devětadvacetiletý vítěz 63 turnajů ve dvouhře, který má třináct grandslamových titulů, uvedl, že už mu tolik nezáleží na tom, jestli se udrží mezi elitou. V Samprasově životě došlo v poslední době k několika změnám, které obrátily jeho pozornost také jinam. Tenista se vrátil do Los Angeles a plánuje se oženit s herečkou Bridgette Wilsonovou. "Asi už to neprožívám tak jako před třemi nebo čtyřmi lety," prohlásil Američan poté, co v prvním kole US Open zdolal českého tenistu Martina Damma.

"Je na čase, abych trochu změnil program. V budoucnu už nechci hrát na tolika turnajích. Chci hrát už jen pro radost," tvrdí Sampras. "Je mi devětadvacet let, Agassimu třicet, pomalu bychom asi měli s tenisem skončit. Podle mě ale budeme oba hrát ještě určitě dva nebo tři roky a stále budeme patřit mezi nejlepší na světě," odhaduje Američan. Sampras se držel v čele světového žebříčku nepřetržitě šest let (od roku 1993 do roku 1998), dnes už po tenisovém trůnu tolik netouží.

"Být světovou jedničkou znamená víc než jen, že hrajete skvěle tenis. Je to způsob život, který chcete vést, a já ho vedl," tvrdí držitel rekordního počtu grandslamových titulů. "Být světovou jedničkou několik let znamená, že neděláte nic jiného," zavzpomínal Sampras. "Ale to už je pro mě minulost," dodal.
 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze