Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sampras věří v McEnroa

29 2000
M i a m i - Za psychicky náročný označuje Pete Smapras zápas amerických tenistů s českým týmem ve čtvrtfinále Světové skupiny Davisova poháru, který se bude hrát 7.-9. dubna v hale Great Western Forum v Inglewoodu na předměstí Los Angeles. Sampras od McEnroa jako od nehrajícího kapitána čeká především psychickou podporu.

"Podle mne nepůjde ani tak o strategii, jako spíš o psychiku. Fakt, že budeme hrát doma v Los Angeles a v hledišti budou sedět naši příbuzní a známí, bude zvlášť pro mne velkou zátěží. Promluvím si o tom s Johnem a doufám, že mi pomůže najít způsob, jak se s tím vyrovnat," řekl vítěz dvanácti turnajů Grand Slamu.

Sampras si nemyslí, že by bylo dobré, aby McEnroe hrál v Davisově poháru čtyřhru. "Je přece kapitán, není hráč. Hrát by měli jiní. John byl svého času určitě skvělý tenista, ale dnes by měl přenechat místo jiným, je jich tu dost. Podle mě to se čtyřhrou ani nemyslel vážně. Občas něco takového rád říká," vyvětluje opora amerického týmu.

K výběru deblistů dodal podpořil McEnroeův výběr. "Myslím, že se nakonec rozhodl správně. Jared s Alexem jsou velmi dobrá volba."

Autor:


Témata: čtvrtfinále
Najdete na iDNES.czmobilní verze