Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šampionka: Peníze? Neřeším. Letadlo? Nechci vidět. Party? Nechodím

JEN SE PODÍVEJTE. Petra Kvitová ukazuje fanouškům a fotografům trofej, kterou získala jako vítězka Turnaje mistryň v Istanbulu. | foto: Reuters

30 2011
Istanbul (Od zvláštní zpravodajky iDNES.cz) - V šatně zapnula mobilní telefon a "vyskočilo" z něj na ni 81 textových zpráv. Zavolala domů. "Mluvila jsem s tatínkem. Byl dojatej a hrozně mi gratuloval," culila se. Seděla a rozmlouvala, jakoby nic. Přitom jen pár desítek minut předtím byla na ní upřena pozornost tenisového světa. Petra Kvitová vyhrála Turnaj mistryň.

V záři reflektorů porazila v dvaapůlhodinovém thrilleru Viktorii Azarenkovou. Bojovnost, zpestření hry, snaha dovedly českou hráčku k triumfu. Radostí se svalila na záda a vychutnávala vítězství. Emoce před frenetickým tureckým publikem neskrývala.

"Je něco jiného srovnávat. Ale první bude vždycky nejsilnější, Wimbledon je Wimbledon," vyprávěla. Zjištění, že se trenér David Kotyza polekal jejího vedení 5:0, ji rozesmálo. "Tak on mi nevěřil, jo?"

JO! Kvitová prožívala finále hodně emotivně. Občas si po podařeném úderu i
ŽÁDNÁ NEVRAŽIVOST. Obě soupeřky sice na kurtu svedly tvrdý boj, ale při
DALŠÍ TROFEJ DO SBÍRKY. Po vítězství ve Wimbledonu si Kvitová připsala další

ŠAMPIONKA. Petra Kvitová vyhrála Turnaj mistryň, když ve finále porazila Viktorii Azarenkovou.

Za sebou už měla kolečko šampionky: slavnostní ceremoniál, pózování pro fotografy, rozdávání autogramů. Na tiskové konferenci svou neústupnost maskovala odzbrojujícím úsměvem. Ani napotřetí se od ní zahraniční novináři nedověděli, jak bude utrácet rekordní finanční prémie, které letos tenisovým uměním vydělala. "To je opravdu poslední, na co myslím," kroutila hlavou.

Fotogalerie

Předposlední místo v jejich myšlenkách patří momentálně cestování. Už jenom dva lety - do Moskvy na finále Fed Cupu a zpátky - a dopřeje si volno. Maximálně třítýdenní. "Nikam nepojedu, letadlo nechci ani vidět," zdůraznila.

V televizním rozhovoru pro WTA chválila perfektní zázemí istanbulského vrcholu sezony a emotivní publikum, s bývalou mužskou světovou jedničkou Matsem Wilanderem přímo na kurtu rozebírala tajemství jedinečné sezony pro Eurosport.

Z lednového čtyřiatřicátého místa se vyšvihla na druhou pozici na světě. V čem se změnila? "Nevím, pro mě je těžké se takhle hodnotit," přemýšlela nahlas. Pozornost, věnovanou jí jako jedné z nejlepších hráček světa, zvládá bravurně.

"Jsem ráda, že se ze mě nestala nějaká, co chodí pořád na party. To mám v povaze a naši mě dobře vychovali," klopila oči. Možná se víc naučila říkat "ne". Nejenom netenisovým nabídkám. V závěru sezony zejména soupeřkám na kurtu.Najdete na iDNES.czmobilní verze