Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šampioni udrželi triatlonové tituly

19 2000
V závěrečném běhu rozhodli Martin Krňávek a Renata Berková z brněnského Kepák týmu o obhajobě titulů mistrů republiky v krátkém triatlonu. Oba však shodně přiznali, že chleba se lámal na kole. "Měl jsem krizi," řekl vítěz, který bojoval v závěrečném běhu s kolegou z týmu Filipem Ospalým. "Filip vedl, pak jsem ho předběhl, ale za chvíli přišla krize a já vlál znovu asi třicet metrů za ním. Ale udržel jsem se a pak šel před něj. I když jsem se poslední tři kilometry trápil, nesměl jsem to na sobě dát znát," popsal Krňávek. I suverénka ženského závodu byla ráda, že jí cyklistická část vyšla. "V prvním okruhu mně holky málem odjely, ale zaťala jsem se a skupinu udržela. To bylo důležité," vzpomínala Berková, která byla v běhu zcela suverénní, přestože vybíhala společně se čtveřicí soupeřek. Ve vedoucí skupině se všemi favority - mezi nimiž ovšem chyběl Jan Řehula, který je na soustředění ve Švýcarsku - se na kole taktizovalo. "Táhli jsme to s Matuličem. Když jsem odjel ze špice na střídání, všichni se řadili za mě," povzdychl si stříbrný Filip Ospalý. "Na takovém závodě by se nikdo neměl jen vozit," přidal se bronzový Matula. Oba však uznali, že své šance prohospodařili právě na kole. Už při plavání přišel o pozici černého koně závodu výborný běžec Štěpán Chroustovský. "Ztratil jsem ve vodě a při výběhu z depa na kolo jsem zakopl. Těch pár metrů už jsem nedojel, lépe než na osmé místo to nešlo."

Výsledky (1,5 km plavání, 40 km kolo, 10 km běh), muži: 1. Krňávek 1:50:15, 2. Ospalý (oba Kepák) -0,31, 3. Matula (Deníky Bohemia) -47, 4. Daněk -1:16, 5. Milichovský (oba Kepák) -1:33.

Ženy: 1. Berková (Kepák) 2:02:28, 2. Radová (TT Team Kovosvit) -2:35, 3. Zelenková (TT Centrum Praha) -4:06, 4. Šupinová (Pilkinkton) -5:46, 5. Nováková (Diana Praha) -8:10.

Rozšířené zpravodajství na internetové adrese: www.idnes.cz/sport.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze