Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šampioni chválí nástupce

15 2000
P r a h a -
Silná kostra týmu, nejlepší brankář, výborná parta, vyzrálost a šikovně zvolená sestava, tak hodnotili v anketě bývalí hokejoví mistři světa své nástupce z Petrohradu.

Augustin Bubník, mistr světa 1949: "Blahopřeji trenérům Augustovi a Martincovi k brilantně sestavenému mužstvu. Nenechávali si volná okénka na posily, třeba z Pittsburghu, věřili tomuto kolektivu a on jim to vrátil. Skvělý byl Čechmánek i tradiční pilíře jako Kučera s Dopitou. Myslím, že Slováci nezvládli ve finále emoce, které v nich jsou víc než v nás."

Jiří Holeček, mistr světa 1972, 1976 a 1977: "Titul mistrů světa jsem nečekal. Když jsem viděl, v jakém složení tým na mistrovství odlétá, považoval bych za úspěch semifinále. Ve finále jsem se nenervoval, Čechmánek chytal výborně, byl suverénně lepší než jeho protějšek a vydržel s formou na turnaji až do konce. Moc se mi líbila naše první pětka a Vlasák."

František Kaberle, mistr světa 1976 a 1977: "Ve finále se projevil náš účelný hokej a vyzrálost zkušeného týmu, pro Slováky byl zápas určité novum, a to se projevilo. Zvítězila výborná parta, nevadilo, že cestovalo deset nováčků. Před šampionátem mužstvo nemělo oslnivou formu, ale asi to bylo dobře. My kdysi před triumfem v Katovicích málem prohráli v Kopřivnici, a taky to pak vyšlo."

Jaroslav Pouzar, mistr světa 1976 a 1977: "Obhájit zlato je skvělý úspěch. Zvlášť proti Slovákům, kterým bych to jinak přál, ale určitá rivalita zde pochopitelně panuje. Před turnajem jsem očekával větší problémy, ale mistrovství bylo celé zamotané. V posledních letech máme také štěstí, že i když nepodáváme úplně špičkový výkon, vyhráváme."

Pavel Richter, mistr světa 1985: "Rozhodl brankář, Čechmánek byl ze všech nejlepší. Je hezké, že se hrálo československé finále, i když ve světě jsou z takové propagace hokeje určitě zklamaní. Bylo důležité, že reprezentovali ti, co chtěli."

Miloslav Hořava, mistr světa 1985: "Ukázalo se, že kostra národního týmu je zdravá, silná a utáhne to, i když nepřijedou hvězdy z NHL. Zkušené opory věděly, o co jde, a podle toho se zařídily. Přestože mužstvo bylo v úvodu mistrovství trochu kritizováno, podle mě hrálo celý turnaj dobře. Je to super výsledek."
Autor:


Témata: Výsledky Hokej
Najdete na iDNES.czmobilní verze