Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Šampionát v biketrialu vyvrcholí v Brně

8 2006
Brno - Tečku za letošní domácí sezonou biketrialu udělá tuto sobotu závěrečný devátý závod mistrovství republiky, který se uskuteční v rámci mezinárodního veletrhu Sport Life v pavilonu C na Brněnském výstavišti. Startovní listinu ozdobí v kategorii elite i tři kvalitní zahraniční jezdci Polák Rafal Kumorowski a Slováci Petr Barták a Peter Muziga.

Poslední závod bude současně jediným z celého letošního seriálu, který se uskuteční v hale a bude mít od předcházejících i odlišný scénář.

Dopoledne odstartuje kvalifikační závod a na osm nejlepších čeká finále o Pohár Sport Life.

"Zajímavostí obtížné trati bude i překonávání splavu na uměle vytvořené říčce. Tato překážka je jediná v celé střední Evropě," uvedl na tiskové konferenci v Brně ředitel závodu Michal Havelka.

O mistrovských titulech je už před závěrečným závodem rozhodnuto, neboť každému jezdci se nejhorší výsledek škrtá. V kategorii elite zvítězil Adam Procházka z Přerova, kterého už jeho nejbližší pronásledovatel Roman Chvojka z Prahy nemůže předstihnout.

Stejná situace je i v kategorii kadet, kde už má titul zajištěný Michal Piňos z Olomouce.

Zajímavý ale bude v kategorii elite souboj o třetí místo, ke kterému má nejblíže hned v prvním roce svého působení nejmladší jezdec soutěže Václav Kolář. Patnáctiletý závodník má na kontě už pět titulů mistra světa v mládežnických kategoriích.

"Před sezonou jsem nečekal, že bych dosáhl tak výrazný úspěch. Chtěl jsem být jen jednou v nějakém závodě na stupních vítězů, což se mi už dvakrát splnilo. Pokud by favorité brněnského závodu Kumorowski a Barták udělali chybu a já je porazil, tak bych si tento výsledek nesmírně považoval," řekl Kolář.

Průběžné pořadí mistrovství ČR po devíti závodech:
Elite:
1. A. Procházka (Přerov) 145, 2. Chvojka (Praha) 132, 3. P. Procházka (Přerov) 87, 4. Kolář (Blansko) 83, 5. Vencl (Praha) 77, 6. Babický (Kutná Hora) 67.
Kadet:
1. Piňos (Olomouc) 140, 2. Táborský (Jemnice) 134, 3. Ilčík (Hodonín) 119.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze