Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Šéf florbalistů Šuman: Rozpočet MS v Česku bude 50 až 70 milionů

Filip Šuman (vlevo) při posledním mužském MS, které v roce 2008 hostilo Česko | foto: www.wfc2008.cz

12 2014
Göteborg (Od našeho zpravodaje) - Před šesti lety se díky světovému šampionátu florbal poprvé ukázal v pražské O2 Areně a pak si v tuzemsku prožil velký boom. Za čtyři roky si to zopakuje a Česko tak potřetí v historii přivítá mužské mistrovství světa.

„Bylo to opravdu těžké, nakonec jsme se s delegátem z Finska (český protikandidát) nemohli zúčastnit finálního rozhodování, ale v zákulisí jsme čekali poměrně dlouho,“ říká Filip Šuman, prezident České florbalové unie.

Asi složitá diskuze, že?
Byla docela dost. Všichni členové se museli vyjádřit ke kandidatuře, protože Finové se také snažili nabídnout co nejlepší mistrovství světa. Nakonec ale to rozhodnutí padlo jednoznačně pro nás. Výkonný výbor je totiž politický orgán, tak ve finále musel rozhodnout jednomyslně. O tom, jak se jednotliví členové vyjadřovali, se pravděpodobně dozvím až v zákulisí.

Převládá radost, nebo už obavy z práce?
Teď je to zatím ta radost. Čas soustředit se na práci během těch čtyř let přijde, budou to opravdu tvrdé čtyři roky, protože všichni víme, že uspořádat mistrovství světa je v dnešní době už obrovská akce. Ale teď je to radost.

Jak odlišné přípravy vás čekají oproti roku 2008, kdy jste mužský turnaj hostili naposledy?
Nároky na mistrovství světa se výrazně zvedly, bylo to cítit už mezi roky 2008 až 2013, kdy jsme pořádali mistrovství světa žen. Jsem přesvědčen, že florbal se do roku 2018 ještě hodně posune, takže nás čeká nejen detailní příprava organizačních záležitostí, ale samozřejmě finanční starosti, protože uspořádat tu akci je obrovsky nákladné. Ale jsem přesvědčen, že jak jsme zvládli akce minulé, tak to zvládneme i tentokrát.

Bude se hrát jenom v Praze?
Do kandidatury jsme šli s tím, že jsme nabízeli Prahu. Je jasné, že se šampionát odehraje v Praze. Zda to bude pouze tam či přičleníme i druhé město, to se uvidí teprve v další fázi.

Jaký bude rozpočet?
Řekl bych, že se bude pohybovat někde zhruba mezi 50 až 70 miliony korun.

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze