Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Šampionát byl zklamáním, v Olympu mě volejbal zase baví, říká Kallistová

Anna Kallistová | foto: PVK Olymp Praha

13 2009
Na mistrovství Evropy si zažila neúspěch. S návratem ke klubovým povinnostem spojuje Anna Kallistová, volejbalistka Olympu Praha, návrat pohody. "Zase poznávám, proč mě baví volejbal. proč ho vůbec hraju. Zase mě baví a chci vyhrávat." A víkendová výhra 3:0 nad KP Brno naznačuje, že to není úkol nesplnitelný.

V závěru utkání dostala šestadvacetiletá blokařka tvrdý direkt. Po smeči jedné z Brňanek ji míč zasáhl do tváře. "Čelist bude v pořádku," ujišťuje s úsměvem. Byl to totiž jediný moment, který jí mohl zkazit náladu po hladkém vítězství nad týmem, který by měl Olympu konkurovat.

A k výhře zavelela právě ona, nejstarší a díky účasti na nedávném evropském šampionátu v Polsku také nejzkušenější z hráček na ploše. Ještě v prvním setu totiž mladičké Brňanky vedly 18:12.

Pak se ale Kallistová dostala na podání šestkrát v řadě. "Určitě nám ten servis pomohl. Hlavně k vítězství v prvním setu. Pak už jsme si začaly věřit," souhlasí sama hráčka.

V rozhovoru pro iDNES.cz pohovořila Anna Kallistová o svých zážitcích z mistrovství Evropy i ambicích Olympu v nové sezoně.

 Co se vám při vzpomínce na Polsko a tamní mistrovství Evropy vybavuje dnes?
Byl to velký zážitek a hlavně velká zkušenost. Mně to dalo hlavně zjištění, že proti takovým silným soupeřům dokážu hrát. Ze všech hvězd mě asi nejvíc zaujala německá blokařka Christiane Fürstová.

Český tým obsadil desátou příčku. Odjížděly jste přitom s většími ambicemi. Jak šampionát hodnotíte vy?
Pro mě to bylo velké zklamání. Mrzí mě, že jsme nedokázaly vyhrát o dva, o tři zápasy víc. Na druhou stranu si myslím, že Iva Plchotová a já jsme na bloku neodvedly špatnou práci. Takže ze své hry nemám špatné pocity. Určitě to mohlo být i lepší, to neříkám, ale snad jsem tam odvedla, co jsem odvést měla.

Prozradíte něco o atmosféře, která panovala v reprezentaci?
Já jsem slyšela od spousty lidí, že mají pocit, že to mezi náma holkama neklapalo. Ale tak to vůbec nebylo. Naopak jsme byly dobrá parta. Spíš to neklapalo mezi týmem a vedením.

Na evropském šampionátu jste spíše sbírala zkušenosti. Naopak v Olympu byste měla táhnout tým. Berete to také tak?
Určitě se mnou pan trenér Mitáč do této role počítá. ale je tu víc zkušených hráček, třeba Andrea Sládková, takže o roli vůdkyně se budeme dělit.

S Olympem jste absolvovala jen několik přípravných zápasů. Nebylo obtížné do týmu na poslední chvíli zapadnout?
Bylo to úplně v pořádku. V tom problém nebyl. S holkama jsem hrála už v minulé sezoně a kádr se zase tak moc nezměnil. Chvilku potrvá, než zase o sobě budeme na hřišti vědět. Ale chce to jenom trochu času.

Kde byste tým chtěla vidět na konci sezony?
Já bych si představovala, že skončíme na medailových pozicích. Nepředpokládám, že bysme zvládly porazit Prostějov, ale druhé, třetí místo bychom zvládnout měly.

Kdo by měl být vaším největším soupeřem v bojích o medaili?
V úvahu připadá Olomouc. To bude určitě jeden z nejsilnějších týmů sezony. Pak důvěřuju Slavii a Frýdku-Místku.

A vaše osobní plány po sezoně?
Já bych letos měla ukončit školu. Když mi to vyjde, určitě bych i já chtěla zamířit alespoň na jeden rok do zahraničí. Uvažovala jsem o Francii. Ale uvidíme, jaké dostanu nabídky.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze