Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šampiona teď láká olympiáda

10 2003
Ústí nad Orlicí - Když krátce před cílem dostal od fanoušků českou vlajku a mířil s ní do cíle, bylo jasné, že v letošním roce není nikdo, kdo by mu mezi juniory mohl konkurovat. Ústeckoorlický biker Jaroslav Kulhavý se v Luganu stal mistrem světa a potvrdil, že patří k velkým nadějím tohoto sportu. "Když jsem se blížil k cíli, ani jsem si to neuvědomoval. Pak jsem šel na dopingovou kontrolu, teprve pak člověku vše začalo docházet," uvedl nový mistr světa.

Stejně jako na mistrovství Evropy jste do cíle dojel s velkým náskokem. Čekal jste, že dokážete své soupeře tak jasně porazit?
Stejně jako před nedávnem na mistrovství Evropy v Grazu jsem si po závodě štafet vzal k ruce výsledkovou listinu a když jsem porovnával své časy s časy největších soupeřů, tušil jsem, že bych mohl dopadnout slušně.

Podobně jako na evropském šampionátu jste svým soupeřům ujel hned na začátku.
Věděl jsem, že na tom nejsem špatně, proto jsem se chtěl vyhnout případným nepříjemnostem. Když člověk jede sám, má čas si dávat větší pozor ve sjezdech, není závislý na tom, co udělají soupeři. V tomto můj předpoklad vyšel.

V této sezoně vám vyšlo vše, na co jste sáhnul. Je vůbec něco, co vás po sportovní stránce zklamalo?
Snad ani ne, sezona vychází opravdu výborně, neměl jsem téměř žádný problém. Teď bych ještě rád uspěl ve finále Českého poháru.

Vaše letošní výsledky nezůstaly bez odezvy. Hovoří se o nabídce přední italské stáje, jak jsou jednání daleko?
Už po mistrovství Evropy se ozval italský tým Siemens Mobil Cannondale, který opravdu patří ke špičkovým týmům nejen v Itálii. Výsledek na mistrovství světa možná způsobí, že se objeví nějaká další nabídka. Zatím není nic hotového, každopádně by angažmá v italském týmu mohlo vyjít.

Příští rok máte maturovat na střední škole v Ústí nad Orlicí. Jak byste chtěl skloubit své působení v Itálii se školními povinnostmi?
Zatím je to předčasné, ale snad by šlo program nějak dát dohromady.
Absolvoval bych s týmem některá soustředění, mezi tím bych se věnoval škole.

Po letošní úspěšné sezoně přecházíte mezi seniory. Jste připraven na to, že bude asi mnohem těžší se prosadit?
Počítám s tím a nemám z toho strach. Spíše se těším, bude to zase něco nového.

V příštím roce jsou olympijské hry v Aténách. Věříte si, že byste se i přes své mládí dokázal do Řecka kvalifikovat?
Možné to určitě je a abych řekl pravdu, trochu s tím počítám. Mohlo by to vyjít.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze