Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šampion Vitalij Kličko skolil ve fotbalové aréně Poláka před limitem

Vitalij Kličko právě obhájil mistrovský titul v těžké váze organizace WBC. | foto: AP

30 2010
Aréna fotbalistů Schalke v Gelsenkirchenu bouřila, ukrajinský boxer Vitalij Kličko kynul davům. Právě obhájil mistrovský titul v těžké váze organizace WBC, když v desátém kole tvrdým úderem složil polského soka Alberta Sosnowského.

Multifunkční aréna v Gelsenkirchenu si v sobotu před půlnocí užívala další velkou sportovní událost. Po zahajovacím duelu světového šampionátu hokejistů, v němž padl světový divácký rekord, tentokrát hostila box.

Osmatřicetiletý Kličko potvrdil roli velkého favorita a připsal si jubilejní čtyřicáté vítězství v profiringu, z toho 38. před limitem.

Vyzyvatel Sosnowski se v největším duelu své kariéry dlouho držel, v závěru už ale neodolal přesným a tvrdým úderům zkušeného Ukrajince.

"Měl jsem dobrou přípravu a byl jsem v ideální formě. Věděl jsem, že Sosnowski je ještě mladý a dělá chyby," řekl Kličko na adresu jednatřicetiletého soupeře, jenž se chtěl stát prvním polským světovým šampionem v těžké váze.

"Dal do toho všechno, ale zkušenost hraje velkou roli v životě a stejně tak i v boxu," dodal Ukrajinec, pro nějž mělo utkání v Gelseinkirchenu zvláštní význam, neboť je od roku 2001 členem právě fotbalového klubu Schalke 04.

Fotbalová aréna Schalke v Gelsenkirchenu se chystá na boxerský souboj  Vitalij Kličko vs. Albert Sosnowski.

Fotbalová aréna Schalke v Gelsenkirchenu se chystá na boxerský souboj Kličko vs. Sosnowski.

Ukrajinský boxer Vitalij Kličko tvrdě trefil svého polského soka Alberta Sosnowského.

Ukrajinský boxer Vitalij Kličko tvrdě trefil svého polského soka Alberta Sosnowského.

Více než dvoumetrový Kličko, jenž měl nad Sosnowským výškovou převahu 13 centimetrů, měl nicméně celý zápas převahu a nejspíš by zvítězil i na body.

V devátém kole ovšem zasypal Sosnowského tvrdými údery a viditelně otřesený Polák byl rád, že zazněl gong oznamující pauzu.

Zhruba 40 tisíc diváků se dočkalo k.o. hned v následujícím desátém z dvanácti kol, v němž Kličko soupeře uzemnil v rohu a duel předčasně skončil.

Slavný Ukrajinec si tak udržel mistrovský pás, který získal 11. října 2008 v Berlíně od Nigerijce Samuela Petera.

Příštím Kličkovým soupeřem by mohl být Brit David Haye, jenž drží titul organizace WBA - poslední, který ještě nemají ve své moci ukrajinští bratři. Vitalij po zápase potvrdil, že se stále s mladším bratrem Vladimirem, jenž je šampionem WBO, IBF a IBO, nedohodli, který z nich dvou Haye vyzve.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze