Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vítězství. Samková bere druhé místo ve Světovém poháru jako triumf

Snowboardistka Eva Samková na tiskové konferenci v Praze po svém návratu z X-Games v Aspenu. | foto: ČTK

20 2016
Že jsem nezískala křišťálový globus za celkový triumf ve Světovém poháru mezi snowboardkrosařkami? I druhé místo je fajn! Eva Samková, olympijská vítězka ze Soči, nebere konečnou druhou příčku po epilogu elitního seriálu v pyrenejském středisku Baqueira Beret jako prohru.

„Neblázněte, vždyť mám za sebou nejlepší sezonu ve Světovém poháru,“ pravila do telefonu po závodě, v němž rovněž skončila na druhém místě.

Čtyřicet bodů, kolik ji nakonec dělilo od triumfující Italky Michaely Moioliové, hodila česká snowboardkrosařka za hlavu. „Já si právě říkám, jak se mi to tady povedlo! Jsem naprosto nadšená, ani v olympijském sezoně jsem ve Světovém poháru líp nedopadla,“ smála se 22letá rodačka z Vrchlabí, která si ze Španělska odváží prize money ve výši 5429 eur.

O tom, že se na závěr sezoiny nějak odmění, ale neuvažuje. „To teda nevím! Vůbec jsem nepřemýšlela, že bych si nadělila nějakou odměnu. Ty peníze jsou samozřejmě příjemné, ale já to dělám proto, že mě to pořád strašně baví.“

Dnes jste ovládla už dopolední kvalifikaci - věřila jste si o to víc?
Určitě, je to příjemné pokaždé, když se vyhraje kvalifikace. I díky tomu mám za sebou super závod.

O křišťálový globus vás vlastně připravila Australanka – kdybyste ji ve finále porazila, byla byste světová jednička...
Je to tak, ale zase mě mohl porazit někdo jiný. Byla jsem ve finále kousek od ní, ale úplně se mi nepovedl start, takže jsem si za to mohla sama. Trať mi ovšem vyhovovala a bavila mě, během týdne ji změnili, protože předtím nestála za moc. Byl tam jeden nepříjemný skok, který po našich připomínkách předělali na boule, pak už to šlo.

Fotogalerie

Nebylo pro vás paradoxně horší, že Italka Moioliová, která byla v pořadí Světového poháru před vámi, vypadla v semifinálové jízdě a vyhrála už „jen“ malé finále?
Jak to myslíte?

Mohla jste ji porazit v přímém souboji, byla byste na bitvu o celkové vítězství ve Světovém poháru víc vyhecovaná...
To je asi úplně jedno, na to se tady nehraje, protože všechny holky jsou hodně dobré. Italce se prostě nepovedlo semifinále, tak nebyla ve velkém finále a vyhrála malé , ale fakta jsou jasná – tři holky, co jely v posledním závodě se mnou, byly lepší než ona.

Před závodem vás bolelo v krku, bylo to vážné? Nebyla jste unavená?
Unavená jsem už od prosince, kdy jsem měla angínu. Pořád cítím tréninkové manko, nemám takovou kondici, ale dneska už mě v krku nebolelo. Víte, jak to je - když máte poslední závod, tak to neřešíte, jestli trochu nemůžete.

Když se tedy ohlédnete za právě uzavřenou sezonou, jaká byla?
Skvělá, nádherná. Na to, že jsem v prosinci byla nemocná a v lednu mi bylo řečeno, že pokud mi znovu vypadne rameno, tak budu muset na operaci... Jsem nadšená, byla to zatím moje nejlepší sezona. Lepší, než ta olympijská, takhle vysoko jsem ve Světovém poháru nikdy nebyla.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze