Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sám nejsem nic. Florbalisté tuží partu i šálami, co dohromady tvoří vlajku

Brankář Tomáš Kafka přidává svou šálu mezi ostatní | foto: Martin Flousek, www.xflorbal.cz

8 2010
Helsinky (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Síla, národní hrdost, tým. Sám bez party nedokážu nic. Čeští florbalisté na mistrovství světa v Helsinkách ukazují, že chtějí táhnout za jeden provaz. Ten má symbolizovat i šála každého jednotlivého hráče, která položená vedle ostatních tvoří dohromady českou státní vlajku.

"Jsme tým a žádná individualita nemůže nic dokázat. Pokud ji někdo nemá, tak vlajka nebude úplná a nemůžeme tak poskládat jeden celek," vysvětluje symboliku kapitán výběru Milan Fridrich.

S originálním nápadem přišel trenér Tomáš Trnavský. A hráče překvapil.

"Na prvním tréninku v Hartwall Aréně nám je rozdal. A měli jsme minutu, abychom zjistili, co s tím," líčil kapitán. "Divili jsme se, proč má někdo červenou, jiný modrou a další bílou. Museli jsme přijít na to, že všechny patří k sobě."

Šály florbalistů tvoří dohromady státní vlajkuKaždá šála je originál

Šály českých florbalistů tvořící státní vlajku

Před každým tréninkem i zápasem se šály v předem určeném pořadí pověsí v kabině. "Naštěstí ji nikdo ještě nezapomněl, všichni jsme zodpovědní. Každý má vůči týmu svou odpovědnost. Navzájem se upozorňujeme, nikdo nechce svůj kousek zapomenout," vylíčil kapitán.

Šály složené do vlajky mají tým dovést k vytoužené medaili. "Když bychom je složili a zjistili, že není úplná, tak víme, že je něco špatně," přidal se útočník Tomáš Sladký. "Je to skvělý nápad," dodal.

Čeští florbalisté na mistrovství světa v Helsinkách 2010

Čeští florbalisté na mistrovství světa v Helsinkách 2010

Teambuilding Čechům cizí není

Teambuilding českým florbalistům není cizí. Už před dvěma lety měli na dveřích v hotelu rozvěšená motivační hesla.

Podobnými si v nenápadném hotelu Rantapuisto na periferii Helsinek dodávají odvahu i letos. "Je to taková prezentace. Nechali jsme ji vytisknout, ať je mají pořád na očích. Tyhle turnaje jsou hodně o motivaci," říká trenér Tomáš Trnavský. "Vozíme je i do šatny a snažíme se kluky pořád udržet namotivované."

Ve volných chvílích na hotelu se florbalisté baví i hraním stolního hokeje

Ve volných chvílích na hotelu se florbalisté baví i hraním stolního hokeje

Na zteč je pak žene i týmový pokřik, který vymyslel hecíř Aleš Zálesný. "My co tu stojíme, v jeden cíl věříme. Hej hej, jdeme si pro něj."

Zakřičí si ho florbalisté i po bojích o medaile?

cesta k úspěchu aneb motivační hesla

Pokora. Obrana. Týmová práce. Koncentrace. Tvrdost. Radost ze hry. Bojovnost. Pozitivní komunikace. Důraz. Podpora. Přesná střelba. Blokování střel. Sebevědomí. Vydržet bolest. Emoce. Disciplína ve všech směrech. Taktika.

Jen tak dojdeme k našemu cíli.Najdete na iDNES.czmobilní verze