Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Sám hlasoval pro Huříkovou, ale porazil ji

10 2007
Olomouc, České Budějovice - Na Svatém kopečku v Olomouci se triatlonista Erik Lorenc při své praxi asistenta učitele dozvěděl, že vyhrál společnou anketu iDNES.cz a MF DNES o sportovce měsíce září v Jihočeském kraji. "Někdo mi volal a gratuloval mi, že jsem byl první," věděl už člen Šumavského triatlonu o prvenství v anketě. "Sám jsem však hlasoval pro Terezu Huříkovou," ujistil.

ANKETA KRAJSKÝ SPORTOVEC MĚSÍCE
Jihočeský kraj: 1. Lorenc (triatlon) 129, 2. Huříková (cyklistika) 99, 3. Toman (hokej) 56.

Vy jste dal hlas Tereze Huříkové?
Má lepší výsledky. Sportuje sice kratší dobu, ale v úplně jiných dimenzích. Nedá se to mezi námi moc srovnávat, ale je lepší.

Letos jste vyhrál pět závodů ze seriálu Jihočeského poháru. V kolika jste celkem startoval?
Přesně to nevím, ale minimální povinný počet startů osm pro celkovou kvalifikaci jsem měl. Startoval jsem asi devětkrát.

Který triatlon byl nejtěžší?
Asi ten poslední ve Zlivi, kdy se rozhodovalo. Ale hodně těžká byla i Hlincova hora, protože bylo velké vedro. Spíš si ale vybavuju terénní triatlon, Xterru. Ty se mi zdály náročnější.

Můžete vyhodnotit letošní podnik Jihočeského poháru?
Letos nestartovalo tolik lidí z jiných krajů. Jindy jich třeba ve Zlivi bylo více. Ale úroveň určitě stoupá. Třeba zásluhou nového klubu Tri SK České Budějovice. Tam se sešla spousta lidí, kteří byli v klubech, co zanikly nebo zanikají. Tím, že jezdili na soustředění, dostali oblečení a měli novou motivaci, konkurence stoupla. Více dobrých triatlonistů závodí třeba z Blatné. Ti vypadají, že budou mít větší tah na bránu.

Kdo vás tedy letos v poháru nejvíce potrápil?
Určitě Filip Toul, kolega z týmu. Netušil jsem, že to bude napínavé do posledního závodu. Chtěl jsem se více soustředit na Xterru. Na celkové vítězství v poháru jsem nemyslel. Xterra mě baví více.

Xterra vás láká...
Letos jsem v ní startoval pětkrát. Ale chtěl bych se v budoucnosti Xteřře věnovat více. Pokud to půjde, rád bych startoval v nějakém mezinárodním závodě.

Proč vás terénní triatlon více baví?
Je více poctivý co se týče cyklistické části. Jsem taky horší plavec a ve Xteřře jsou horší plavci. V triatlonu se jezdívá v háku po silnici. Ve Xteřře si jede každý svoje. Ke kolu mám blíž i proto, že jsem studoval na gymnáziu ve Vimperku a jezdil pod trenérem Lutovským.

Váš otec založil klub Šumavský triatlon. Jaké máte další klubové cíle?
Chceme se věnovat mladým. Objet s nimi Český pohár jako letos, kdy starší žákyně Barbora Hlaváčová celkově vyhrála a Martin Debnar byl mezi staršími žáky druhý. Část klubu se bude věnovat Xteřře a část Jihočeského poháru.

Vy sám se chcete věnovat Xteřře. Myslíte i na častější starty v cizině?
Určitě. Potřetí za sebou jsem vyhrál mezinárodní Dreilander triatlon v Horné Plané a myslím si, že jsem konkurenceschopný. Sice bych asi nedosáhl na nejvyšší příčky, ale pobral bych další zkušenosti.

A co ve Xteřře?
Tam bych se chtěl kvalifikovat na mistrovství světa na Havaji.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze