Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sáloví cyklisté: čtyři medaile

27 2000
B ö b l i n g e n - Po pátečním stříbru dvojice Neuschlová, Janečková získali čeští sáloví cyklisté na mistrovství světa v Německu o víkendu další tři medaile.
Po pátečním stříbru dvojice Neuschlová, Janečková získali čeští sáloví cyklisté na mistrovství světa v Německu o víkendu další tři medaile. Martina Štěpánková neobhájila titul z posledních dvou šampionátů a skončila v krasojízdě jednotlivkyň druhá, bronzové medaile vybojovali v soutěži mužů Milan Křivánek a pár David Balásek, Martin Digoň. V kolové obsadili Petr Skoták s Pavlem Šmídem čtvrté místo. "Jsem spokojená i s druhým místem," řekla Štěpánková. "Věděla jsem před jízdou, že Ruckaberleová překonala o tři body světový rekord, a o titul jsem ji mohla připravit jen mimořádně skvělým výkonem." Nedokončená pirueta v sedu v sedle v poslední minutě jízdy a několik drobných nepřesností odsunuly Štěpánkovou na druhé místo. Svobodová skončila po dvou pádech pátá. Balásek s Digoněm zajeli svou jízdu bez jediné chybičky a odvedli nejlepší výkon v sezoně. Na čtvrtém místě skončil další český pár Kamil a Petr Bartůňkové. Nečekaným úspěchem Milana Křivánka skončila krasojezdecká soutěž mužů. "Takový úspěch jsem rozhodně nečekal," přiznal Křivánek po skvělém výkonu, který mu zajistil bronzovou medaili. O stupínek hůř skončil další reprezentant, Arnošt Pokorný. V turnaji v kolové obsadili Skoták se Šmídem po základní části druhé místo. V semifinále však zbytečnými chybami umožnili Švýcarsku získat třígólový náskok. Podařilo se jim sice vyrovnat, ale v penaltovém rozstřelu byli šťastnější Švýcaři. V boji o bronzovou medaili podlehli čeští reprezentanti Rakousku.

Výsledky - krasojízda žen: 1. Ruckaberleová (Něm.) 332,57 bodu, světový rekord, 2. Štěpánková 329,23, 3. Schlosserová (Něm.) 326,37, 4. Kellerová (Švýc.) 316,51, 5. Svobodová 310,62.

Krasojízda dvojic mužů: 1. Raaf, Roth 323,39, 2. bratři Rauchové (vš. Něm.) 322,93, 3. Balásek, Digoň 285,57, 4. bratři Bartůňkové 272,91.

Krasojízda mužů: 1. Rominger 347,70 bodu, 2. Letsch (oba Něm.) 325,18, 3. Křivánek 322,40, 4. Pokorný 319,49.

Výsledky turnaje v kolové, semifinále: Švýcarsko - Česko 3:3, na penalty 5:4, Německo - Rakousko 5:2.

O třetí místo: Rakousko - Česko 3:2.

Finále: Německo (bratři Lomusciové) - Švýcarsko 6:4.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze