Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Stáj Tinkoff-Saxo hájila Sagana. A na Vueltě jí srazili dalšího jezdce

Peter Sagan slaví výhru ve třetí etapě Vuelty | foto: Profimedia.cz

2 2015
Špičková cyklistická stáj Tinkoff-Saxo se postavila za svou spurtérskou hvězdu Petera Sagana, který dostal pokutu za emocionální výlev poté, co ho na Vueltě srazil doprovodný motocykl.

Po další kolizi s motorkou, po níž musel ve středu ze závodu odstoupit Sergio Paulinho, už se rozzuřil i majitel týmu Oleg Tiňkov a na twitteru oznámil, že zvažuje stažení svých jezdců ze startovního pole.

„Zvažuji, že tým stáhnu z Vuelty,“ napsal a vyzval k bojkotu organizace ASO, která pořádá Tour de France a Vueltu a s níž se Tiňkov dohaduje o vyplácení podílů stájím ze zisků z prodeje vysílacích práv.

„Nedávají nám žádné peníze a ještě nám ničí jezdce,“ dodal ruský miliardář, jenž zvažuje i bojkot příštího ročníku Tour. Paulinhova zranění si podle Tiňkova vyžádala v nemocnici 17 stehů.

Tým Tinkoff-Saxo zveřejnil otevřený dopis adresovaný organizátorům Vuelty a Mezinárodní cyklistické unii, v němž požaduje veřejnou omluvu a finanční příspěvek na vybraný charitativní projekt ve výši prémie za vítězství v bodovací soutěži. Zároveň v něm volá po zavedení jasných pravidel pro pohyb vozidel v pelotonu.

Sagana srazil v závěrečných kilometrech osmé etapy ve vysoké rychlosti jeden doprovodných motocyklů.

Slovenský spurtér sice vyvázl bez vážných zranění, v okamžité reakci na nehodu však praštil pěstí do doprovodného vozidla a nakopl motocykl i vlastní kolo.

Za své chování dostal pokutu, dodatečně dostal ještě další za poškození dobrého jména cyklistiky.

Tinkoff-Saxo trvá na tom, aby UCI udělení pokuty znovu zvážila. „Tým a Peter Sagan akceptují pokutu za reakci po nehodě, je ale nemístné pokutovat ho za těchto okolností za poškození image cyklistiky,“ uvedl tým v otevřeném dopise.

Sagan sice po karambolu dojel do cíle, poté ale kvůli zraněním z Vuelty odstoupil.

Podle zástupců týmu incident poškodil jezdce, na kterém z velké části stál úspěch stáje na Vueltě. Tinkoff-Saxo proto požaduje zahájení jednání se představiteli stájí a přijetí takových opatření, která by podobným nehodám v budoucnu zabránila.

Autoři: ,


Avokádové quacamole
Avokádové quacamole

Rychlovka, kterou zvládne a miluje každý.

Najdete na iDNES.czmobilní verze