Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Chci s ním mluvit. Mé číslo znáš. Sagan prozatím utišil kritiku svého šéfa

Slovenský cyklista Peter Sagan ovládl 4. etapu závodu Kolem Kalifornie. | foto: Profimedia.cz

14 2015
Za cílovou čárou 4. etapy závodu Kolem Kalifornie zvedl na oslavu přední kolo a vypadalo to, jako by zvedl i těžké závaží ze svých ramen. Pro Petera Sagana, cyklistickou superstar týmu Tinkoff-Saxo, to bylo první vítězství od březnové šesté etapy na Tirrenu. A byl to taky po dlouhé době první argument do bouřlivé debaty, kterou na dálku vede se svým nespokojeným šéfem Olegem Tiňkovem.

Ruský boháč, majitel týmu Tinkoff-Saxo, je zvyklý dostávat vždy jen to nejlepší a po slabších výkonech Sagana, letošní posily svého týmu, veřejně na blogu serveru cyclingnews ventiloval své zklamání nad letošními výkony slovenské hvězdy.

„Něco ztratil,“ lamentoval Rus, že platí hromadu peněz za slabou show v podání 25letého Slováka. Sagan byl letos sedmkrát druhý, čtvrtý dojel v San Remu i na Flandrech, zklamáním bylo jeho 23. místo v Roubaix.

Jeho loňské kvality se podpisem Tiňkovovi jako by vytratily. „On sám musí zjistit proč, on sám musí něco změnit a znovu začít vítězit. Já toho mnoho nenadělám,“ psal Tiňkov.

Co na to říkáte? ptali se Sagana v Sacramentu na zahajovací tiskové konferenci závodu Kolem Kalifornie, kde pětkrát po sobě dobyl zelený trikot nejlepšího spurtera. „Nerad dělám polemiku kolem Olega a mě. Ze všeho nejdřív s ním chci mluvit z očí do očí.“

A ruský excentrik na to reagoval: „Mé číslo má, stejně tak mou mailovou adresu.“

Sagan plánoval na kritiky odpovědět hlavně výsledky v závodě, ve kterém v jeho 10leté existenci dobyl největší počet triumfů, jenže tři druhá místa po sobě byla jen dalším střelivem pro Tiňkova. Teprve čtvrtý den dokázal v přímém souboji udolat Cavendishe. „A myslím, že je to dobře pro všechny,“ ulevilo se mu. „Někdy vyhrajete, někdy jste druzí. Teď, po šesti letech profi kariéry, je pro mě těžší vyhrávat. Dřív jsem uměl překvapovat, teď si mě všichni hlídají.“

Své odhodlání utnout výsledkové období sucha Sagan demonstroval, když se snažil z pelotonu odjet v bočním větru těsně před cílovým městem. A když mu to nevyšlo, celý tým se zformoval do hromadného spurtu. Snad mu pomohly i zkušenosti, protože před třemi lety na stejné trati spurtoval pro druhé místo za osamoceným uprchlíkem Voigtem.

Po třech druhých místech je nyní v Kalifornii jen 22 sekund za lídrem Tomsem Skujinsem, ale uznal, že dojezd královské etapy na Mt. Baldy jeho charakteru nesedí. Bonusové sekundy ve čtvrteční etapě a povedená časovka by ho však mohla do žlutého dresu posunout. „Uvidíme, ale bude to těžké.“

Stejně jako jeho další soužití s věčně nespokojeným Tiňkovem.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze