Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Beton je pro mě výhodnější než pro Vinciovou, věří si Šafářová

Lucie Šafářová postoupila do 2. kola US Open. | foto: Reuters

27 2013
New York (Od naší zpravodajky) - Ve třech setech vydřela vítězství nad Ukrajinkou Lesjou Curenkovou a postoupila do druhého kola US Open. "Jsem ráda, že jsem to zvládla. Nebyl to nejkrásnější zápas, hlavně že byl vítězný," řekla Lucie Šafářová. Od Wimbledonu vyhrála na okruhu WTA jen jeden zápas, v žebříčku klesla na 41. pozici. V New Yorku už však je ve druhém kole. A čeká ji Italka Roberta Vinciová, 10. nasazená.

Jak jste přebojovala zápas s Curenkovou?
Snažila jsem se soustředit na každý míč, nesnažit se hrát na krásu nebo vítězné údery, ale nějak to tam dostat přes síť... Naštěstí to vyšlo.

Je to pro vás hodně důležité vítězství vzhledem k pádu v žebříčku v posledních týdnech?
Bylo to horší období... Je třeba zlomit to vybojovaným zápasem. Doufám, že už to bude lepší.

SOUPEŘKA ŠAFÁŘOVÉ. Italská tenistka Roberta Vinciová bude hrát ve 2. kole US

SOUPEŘKA ŠAFÁŘOVÉ. Italská tenistka Roberta Vinciová bude hrát ve 2. kole US Open s Lucií Šafářovou.

Na předešlých turnajích v Torontu a Cincinnati jste prohrála vždycky v prvním kole. Měla jste problémy chytit se na rychlých betonech?
Je těžké, když člověk hraje hned s tako dobrými hráčkami. S Klárou Zakopalovou je to vždycky náročné, v Torontu jsem navíc obhajovala semifinále a pak spadla v žebříčku. A v Cincinnati s Barthelovou to byl blbý zápas, nehrála jsem úplně dobře, navíc jsem si natrhla sval na předloktí levé ruky a musela odhlásit turnaj v New Havenu a byla jsem ráda, že jsem se dala dohromady na US Open.

Jak velká výzva je pro vás Vinciová?
Velká. Sice hraje dobře, ale doufám, že se mi třeba podaří jít dál.

Ve Fed Cupu jste ji na antuce téměř porazila.
Bude záležet na tom, jak budu hrát já. Když dobře, beton je pro mě výhodnější povrch na ni. Určitě je to hratelný zápas. Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze