Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ty bláho, to byl den, vydechla si Šafářová. Zničená, ale šťastná

Lucie Šafářová ve Wimbledonu v zápase proti Janě Čepelové. | foto: Reuters

3 2016
Londýn (Od našeho zpravodaje) - Konec už připomínal idylku. Slunce přívětivě hřálo. Soupeřka Jana Čepelová se příliš nevzpírala. Tenistka Lucie Šafářová si při svém podání docela snadno dokráčela pro poslední game. Mečbol proměnila forhendovým volejem a se zaťatými pěstmi a zvednutým kolenem slavila postup do osmifinále Wimbledonu. Té chvíli slasti však předcházela neskutečná šichta.

Leccos naznačuje výsledek 4:6, 6:1, 12:10. Napoví i fakt, že ztřeštěné utkání čtyřikrát přerušily dešťové přeháňky.

„Ty bláho, to byl den. Jsem strašně ráda, že jsem to zvládla,“ vydechla před desátou večerní, když se po nedokončené čtyřhře (5:5 ve třetím setu) přivlekla na rozhovor.

Čepelová ve třetí sadě vedla 5:3 a podávala na výhru. Šafářová musela za stavu 8:9 a 30-40 odvrátit mečbol, po jejím druhém servisu poslala sokyně return do sítě.

Češka v otravném větru většinu utkání útočila. Častěji se vydávala k síti. Napočítali jí 54 vítězných úderů a 50 nevynucených chyb.

Slovenská kvalifikantka měla skromnější čísla - 22 a 36. V závěru si nechávala ošetřit lýtko, do něhož ji kousaly křeče.

Lucie Šafářová přichází ve Wimbledonu na kurt k souboji s Janou Čepelovou.

Lucie Šafářová přichází ve Wimbledonu na kurt k souboji s Janou Čepelovou.

Napínavé klání trvalo dvě hodiny a 37 minut čistého času. S pauzami ovšem zabralo na dvorci číslo 12 skoro celé odpoledne.

V osmifinále Šafářová nastoupí proti zkušené Jaroslavě Švedovové z Kazachstánu. Zatím ji neporazila a třikrát jí podlehla - pokaždé však na betonu.

Na trávě se levačka z Brna stále zlepšuje. Zatímco v prvních osmi startech ve Wimbledonu vyhrála jen čtyři mače, v posledních třech se může pochlubit bilancí 11-2.

Co vlastně bylo na celé sobotě nejhorší?
Nevím. Asi to zastavování hry. Sotva se dostanete do tempa, zase jdete z kurtu. Několikrát jsme se rozehrávaly. To z člověka hrozně vysává energii. Jsem ráda, že jsem zůstala soustředěná a že jsem to vybojovala.

Jak vám hru ztrpčoval vítr?
Hodně. Pořád se totiž točil. O to byl zápas náročnější. Nejen pro mě, ale pro každého, kdo v sobotu hrál.

Mečboly jste odvracela už v prvním mači proti Mattekové-Sandsové. Stalo se vám na nějakém turnaji, že jste před porážkou utekla ve dvou partiích?
Asi ne. Asi docela bojuju, no. (směje se)

Lucie Šafářová ve Wimbledonu v zápase proti Janě Čepelové.

V areálu jste strávila téměř celý den. Podstoupila jste v sobotu nejtěžší zkoušku po zdravotních problémech, které vás v posledním roce stíhaly?
Fyzicky asi ano. Budu se snažit dobře vyspat a zregenerovat. Naštěstí v neděli nemám singla, jenom dohrávku debla. Snad si na pondělí zvládnu odpočinout.

V osmifinále potkáte Švedovovou, kterou jste zatím nezdolala. Záleží na tom?
Beru to jako výzvu. Na trávě bude nebezpečná. Hraje rychle po odskoku, výborně servíruje. Naše předchozí zápasy byly vyrovnané. Půjdu do toho. Nemám co ztratit.

Jak vám ve Wimbledonu po předchozích nezdarech narostlo sebevědomí?
Jsem určitě ráda, že se daří. Že jsem ve druhém týdnu. Musela jsem hodně bojovat. Jana Čepelová hrála výborně, její umístění v žebříčku (124.) hodně klame. Hlavně, že se jede dál. Super!

Největším šokem sobotního hracího dne na Wimbledonu byl konec Djokoviče:

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze